Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

 19. srpna  20.00

  film BEL, CRO, NED - komedie (2016)

 
  
PARADISE TRIPS

Hlavním hrdinou komedie je Mario, věčně zachmuřený a nevrlý řidič dálkového autobusu, který vozí důchodce k moři a teď se sám chystá na odpočinek. Jako poslední zakázku veze partičku mládeže směřující na hudební festival.Tahle poslední jízda dá Mariovi šanci vzpomenout si, jaké to je radovat se, užívat života, oprostit se starostí a také najít cestu ke svému synovi, kterého roky neviděl a kterému nikdy neřekl, že ho má rád. Hraje G. Bervoets, J. Perceval a další.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 90 min. • vstupné: 90 Kč

 20. srpna  20.00

  Film CZE, GER, SLO, FRA, SVK – drama (2016)

 
  
RODINNÝ FILM

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dva teenageři, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu“ vstoupí další, nečekaně dramatická událost. Na tyto otázky hledejte odpovědi v Rodinném filmu. Hrají K. Roden, V. Hybnerová a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 95 min. • vstupné: 90 Kč

 26. srpna  20.00

  film USA – akční komedie (2016)

 
  
POLDŮV ŠVAGR

Když jste nejdrsnější polda ve městě, je pro vás představa, že se vám do rodiny coby švagr nakvartýruje prťavý a užvaněný idiot, něco jako oživlá noční můra. Jenže jak nazvat situaci, když se ten samý člověk má stát vaším kolegou? Na něco tak strašlivého už ani v pekle nemají slovník. Hrají I. Cube, K. Hart, O. Munn, B. Bratt.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 101 min. • vstupné: 90 Kč

 27. srpna  20.00

  český film – tragikomedie (2016)      DVD premiéra 1. 8. 

 
  
TEORIE TYGRA

Veterinář Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána. Babička vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu v dobré víře, že ona sama nejlépe ví, co je pro něj správné. Podobné to je i s Janem a jeho ženou Olgou. Je přesvědčena, že za štěstí svého muže je odpovědná ona. Janovi dojde, že takhle to dál nejde, a proto začíná s revoltou za osvobození sebe sama. Hrají J. Bartoška, E. Balzerová, I. Janžurová, J. Havelka, J. Kohák, P. Beretová a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 101 min. • vstupné: 100 Kč

 2. září  20.00

  film Jižní Korea – drama, erotický (2016)      Premiéra 11. 8. 

 
  
KOMORNÁ

Šlechtična žije v ústraní na panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se objevuje podvodník, který přivede komornou Sukhui, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Hrají Kim Min-Hee, Ha Jung-Wo a další.

Mládeži do 15 let nepřístupné • Délka představení: 145 min. • vstupné: 90 Kč

 3. září  20.00

  český film – drama (2016)      Premiéra 11. 8. 

 
  
PRACH

Mrtvice otce odstartuje příběh tří dnů a dvou nocí v životě jedné rodiny. Kvůli ní přijíždějí k rodičům oba synové se svými partnerkami. V domě se pomalu zastavuje čas, pietní nálada vybízí k meditacím o základních otázkách života. A nenápadné, podivné náhody směřují jejich cesty nepředvídaným směrem... Hrají R. Valenta, H. Jagošová, V. Poláček, F.Truksa, E. Stejskalová a jiní.

Mládeži přístupné • Délka představení: 95 min. • vstupné: 90 Kč

 9. září  20.00

  český film – komedie (2016)

 
  
ANDÍLEK NA NERVY

Čtrnáctiletá fashion blogerka Viktorie si musí po smrti matky vybrat, zda žít v dětském domově, nebo na vesnici s otcem, kterého nikdy neviděla. Její otec úspěšně vzdoruje všem pokusům o převýchovu a raději se věnuje své praxi zvěrolékaře a popíjení s kamarády. Do rodinného souboje je postupně vtažena celá vesnice … Hraje P. Řezníček, A. Kadeřábková, P. Černocká a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 105 min. • vstupné: 90 Kč

 10. září  20.00

  film Francie, USA – esej, dokument (2016)      Premiéra 1. 9. 

 
  
PSÍ SRDCE

Nekonvenční esej slavné hudebnice L. Anderson, která v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11.9.2001. Film je podbarven její vlastní hudbou a pobízí diváka ke snění i k účtování s vlastními bolestmi i duchovním životem.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 77 min. • vstupné: 90 Kč

 11. září  15.00

  film USA – animovaný (2016)

Představení pro děti a rodiče
  
ZOOTROPOLIS: MĚSTO ZVÍŘAT

V moderní metropoli Zootropolis najdete luxusní čtvrti, jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé město, ve kterém žijí spolu zvířata ze všech koutů světa.

Délka představení: 109 min.

 15. září  20.00

  film Velké Británie, USA (1971) – režie S. Kubrick

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
MECHANICKÝ POMERANČ

Filmový klub zahájí další sezonu kultovním snímkem Mechanický pomeranč režiséra S. Kubricka. Kriminální satira z roku 1971 s prvky sci-fi je jedním z režisérových nejprovokativnějších filmů a dodnes vzbuzuje velmi rozporuplné reakce. V příběhu, natočeném podle stejnojmenného románu Anthonyho Burgesse a odehrávajícím se „v Londýně nedaleké budoucnosti", se projevují vlivy dnes již odeznělé studené války a překračují mnohá tabu, která do té doby v kinematografii byla... Hlavním hrdinou je Alex deLarge (Malcolm McDowell), vůdce čtyřčlenné party výtržníků, před níž si není nikdo jistý. Chodí v buřinkách a bílých kostýmech s velkými suspenzory, navštěvují mléčný bar „Korova" a pijí tamní specialitu – drogami obohacené „moloko", které je pokaždé vybudí k pořádné dávce ultranásilí. Jednoho dne se však „ucho utrhne“ a Alex skončí ve vězení. Ve vězení, z něhož je jediná cesta: stát se pokusným králíkem, nechat si v nejnovějším experimentu „vymýt mozek" tak, aby vše, pro co dosud žil, začal nejen nenávidět, ale přímo fyzicky nesnášet...

Mládeži do 18 let nepřístupné • Délka představení: 137 min.

 16. září  20.00

  český film – horor (2016)

 
  
POLEDNICE

Přestože film odkazuje ke slavné básni K.J. Erbena, inspirace pro filmový příběh zasazený do současnosti je velmi volná. Eliška s malou dcerou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínskou ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Hrají A. Geislerová, K. Lipowská, D. Kolářová a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 90 min. • vstupné: 100 Kč

 17. září  20.00

  film CZE, SVK, FRA – autobiografický (2016)      premiéra 15. 9. 

 
  
VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD

Autobiografický film režiséra J. Němce volně vychází z autorovy publikace „Nepodávej ruku číšníkovi” a pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti. Právě události roku 1968, jak je Němec prožil na festivalu v Cannes, jsou ústředním bodem vyprávění filmu. Tři zástupci české nové vlny včetně Němce měli tehdy šanci získat Zlatou palmu... Hrají J. Mádl, K. Roden, T. Pauhofová, J. Menzl a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 68 min. • vstupné: 100 Kč

 
 23. září  20.00

  český film – drama (2016)

 
  
NIKDY NEJSME SAMI

Do obce se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské služby s rodinou. Spřátelí se se sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého žíví jeho žena. Unavena životem si všimne vyhazovače z klubu. Ten ale miluje stiptérku, která však čeká na otce svého dítěte, který, sedí v base, kde pracuje zmíněný bachař... Člověk není nikdy sám sebou.
  Hraje K. Roden, L. Vlasáková a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 105 min. • vstupné: 80 Kč

 
 24. září  20.00

  film Franicie a Mexika – drama (2016)      premiéra 8. 9. 

 
  
CHRONIC

Pro Davida není smrt ničím děsivým. Pracuje jako ošetřovatel těch, kteří na ni čekají – často jako na vysvobození z nesmírného utrpení. Klidný, ale velmi soucitný muž usnadňuje umírajícím poslední dny života s něhou a pozorností. Co Davida tolik přitahuje na blízkosti smrti? Hraje T. Roth, B. Tulloch a další. 

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 92 min. • vstupné: 90 Kč

 
 29. září  20.00

  film Itálie, Francie (1963) – režie Luchino Visconti

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
GEPARD

Filmová adaptace úspěšného románu Gepard Giuseppa Tomasiho di Lampedusy v režii italského klasika Luchina Viscontiho patří k nejlepším dílům světové kinematografie. V současné době není v české distribuci – sedlčanští filmoví fanoušci budou mít ale výjimečnou možnost vidět Geparda na filmovém plátně jako součást Ozvěn Letní filmové školy. Bouřlivá léta 1860-1861. Garibaldiho tisícovka věrných dobývá Království obojí Sicílie a stárnoucí kníže ze Saliny se všemožně snaží vyrovnat s tím, že jeho generace tygrů a gepardů je neodvratně nahrazována generací vlků a hyen. Ve filmu, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes v roce 1963, zářili Burt Lancaster, Claudia Cardinalová či Alain Delon. Nenechte si tuto mimořádnou příležitost ujít!

Délka představení: 185 min.

 30. září  20.00

  český film – dokument (2016)      premiéra 29. 9. 

 
  
RINO – PŘÍBĚH ŠPIÓNA

RINO je dokumentární portrét Karla Köchlera, nejslavnějšího špióna druhé poloviny 20. století. Je známý jako jediný špión východního bloku, kterému se podařilo úspěšně proniknout do CIA a vynášet informace pro československou rozvědku a KGB dlouhých 19. let, než byl v roce 1984 zatčen FBI a po roce vyměněn za prominentního sovětského disidenta.

Mládeži přístupné • Délka představení: 96 min. • vstupné: 90 Kč

 

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY