Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

  22. března  20.00

  film Francie – režie Robin Campillo (2017)

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
120 BMP

Francouzský snímek 120 BPM, který vloni získal Velkou cenou poroty v Cannes, se vrací do raných devadesátých let minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí… Film, jehož titul odkazuje jak k monitoringu srdeční aktivity, tak i k dobovému houseovému tepu tanečních klubů, nabízí nekonvenční pohled na členy komunity.

Délka představení: 140 min.

  23. března  20.00

  film ČR, POL – dokumentární, hudební (2018)       premiéra 22. 2. 2018   

 
  
EWA FARNA 10: NEZNÁMÁ ZNÁMÁ

Film mapuje 10 let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na jubilejní koncert. V tomto období se ale po dlouhých 10 letech zpěvačka rozešla se svým managmentem a poslední singly vydala ve vlastním vydavatelstvím. Hraje E. Farna, T. Klus, M. Ruppert.

Mládeži přístupné • Délka představení: 72 min. • vstupné: 120 Kč

  24. března  20.00

  film Francie – melodrama, komedie (2018)       premiéra 22. 2. 2018   

 
  
VNITŘNÍ SLUNCE

Rozvedená umělkyně Isabelle hledá životní lásku. Své naděje ale vkládá do mužů, kteří jsou spíše opakem tohoto ideálu. Režiserka odhaluje pouze ty nejvýmluvnější pasáže z Izabellina života, které dohromady skládají osobnost nerozhodné, neurotické, ale přesto stále nodolatelně šarmantní ženy, která až na samém konci prozradí divákovi, co je jejím vodítkem k nalezení „toho pravého“. Hraje J. Binochetová, G. Depardieu a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 94 min. • vstupné: 90 Kč

  30. března  20.00

  film ČR, SR – komedie, drama (2018)       premiéra 19. 2. 2018  

 
  
HMYZ

Divadelní ochotníci na malém městě zkoušejí hru bratří Čapků „ Ze života hmyzu“. Během zkoušky se prolnou jejich životy s osudy postav této divadelní hry. Při zkoušce se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz. Hmyz je posledním celovečerním filmem světově uznávaného režisera Jana Švankmajera. Hrají J. Budař, J. Lábus, K. Magálová, P. Nový a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 98 min. • vstupné: 90 Kč

  31. března  20.00

  film Itálie – komedie, romantický (2017)

 
  
MANŽELKA A MANŽEL

Komedie o manželském páru, který se po dlouhých letech ocitne v krizi, a zdá se, že rozvod je na spadnutí. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy. Pomůže jim tato neobvyklá situace zachránit manželství? Hrají K. Smutniak, P. Favino, M. Gastini a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 100 min. • vstupné: 80 Kč

  1. dubna  15.00

  film ČR – rodinný (2017)       premiéra 8. 2. 2018  

 
  
ALENKA V ZEMI ZÁZRAKŮ

Poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět. Sny a realita se jí prolínají a vykreslují skrze její rodinu a svět slavností, kterými doslova protančí svým fantazijním viděním světa. Hrají J. Ježková, V. Stříbrná, V. Žilková, S. Postlerová a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 100 min. • vstupné: 90 Kč

  6. dubna  20.00

  film Velké Británie – příběh, koncertní turné (2015)

 
  
NO MANIFESTO

V roce 1991 se na britské hudební scéně objevila kapela MANIC STREET PREACHERS
Film NO MANIFESTO vypráví jejich příběh. Sleduje jejich turné, kombinuje záběry natočené doma i na cestách s cennými archívními záznamy a podává ucelený pohled na jednu z nejlepších rockových kapel na světě. Film je uveden v rámci projektu JEDEN VEČER STO KIN V ČR a vydání nové desky skupiny.

Mládeži přístupné • Délka představení: 110 min. • vstupné: 150 Kč

  7. dubna  18.00

  film ČR – rodinný (2018)

 
  
DUKÁTOVÁ SKÁLA

Obec Lukov v krásných Hostýnských horách si žije svými běžnými radostmi i starostmi. Co se ale stane, když se skupinka dětí pustí do odhalování místní pověsti, kterou až do teď všichni považovali za pohádku. Hrají M. Dejdar, M. Zounar, F. Blažek, K. Brožová, S. Dejdarová, J. Hloušek a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 110 min. • vstupné: 100 Kč

  12. dubna  20.00

  film Polska – režie Andrzej Wajda (1977)

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
ČLOVĚK Z MRAMORU

Legendární film předního polského režiséra Andrzeje Wajdy Člověk z mramoru je brilantním pohledem na období budování socialismu. Ve filmu se prolínají dvě časové roviny - současnosti (70. léta) a minulosti (50. léta). Mladá režisérka Agnieszka pátrá po kdysi slavném úderníkovi Birkutovi, po němž zůstala jen zaprášená socha z mramoru ukrytá kdesi ve skladu muzea. Ambiciózní filmařka rekonstruuje jeho skutečný život na základě výpovědí lidí, kteří se s ním setkali. Wajdovi se tak podařilo jako jednomu z prvních tvůrců otevřeně poukázat na taková témata, jako bylo vytváření kultu osobnosti či manipulace jedincem ve jménu ideologie. Snímek nemohl být pro svůj “protisocialistický” charakter v době svého vzniku uveden v našich kinech.

Délka představení: 150 min.

  13. dubna  20.00

  film Dánska – akční, drama, krimi (2018)       premiéra 15. 2. 2018  

 
  
DARKLAND

Úspěšný kardiochirurg Zad má důvod k oslavě, spolu se svou ženou očekávají přírůstek do rodiny. 
Oslavu však přeruší návštěva Zaidova bratra Yasina, který se dostal do problémům kvůli organizovanému zločinu.. Hrají D. Salim a další.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 112 min. • vstupné: 80 Kč

  14. dubna  20.00

  film USA – krimi, mysteriózní (2018)       DVD premiéra 28. 3. 2018  

 
  
SUBURBICON: TEMNÉ PŘEDMĚSTÍ

Život v prosluněném středoamerickém městečku Suburbicon je bestarostný a idylický. A taková je i rodinka Gardnera Lodge. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna a policie velmi rychle zatkne podezřelého... Hrají J. Coen, E. Coen, G. Cloney, M. Damon a J. Moore.

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 104 min. • vstupné: 90 Kč

  20. dubna  20.00

  film USA - příběh (2018)       premiéra 29. 3. 2018  

 
  
PLÁŽOVÍ POVALEČI

Frankie, ztracený teenager, prožívá šílené léto mezi nemocným otcem a matkou, která trvá na tom, aby si našel přítelkyni.Ve snaze uniknout smutnému rodinnému životu začíná mladík svádět na internetu starší muže a zároveň navazuje opatrně vztah s jednou dívkou. Kontakty s partou delikventů budou mít neočekávané důsledky. Hraje H. Dickinson, K. Hodge, M. Weinstein a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 95 min. • vstupné: 90 Kč

  21. dubna  20.00

  film ČR – milostné drama (2018)       premiéra 5. 4. 2018  

 
  
DO VĚTRU

Příběh tří mladých lidí odehrávající se během plavby kolem řeckých ostrovů. Sourozenci Matyáš a Natálie se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi Honza. Sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců... Hrají J. Boková, V. Polívka, M. Řezníček.

Mládeži přístupné • Délka představení: 76 min. • vstupné: 90 Kč

  24. dubna  20.00

  film Velké Británie, Bosny – koncert, dokument (2017)

 
  
SCREAM FOR ME SARAJEVO

SCREAM FOR ME SARAJEVO je úžasný příběh o neuvěřitelném rockovém koncertu, který odehrál frontmen kapely IRON MAIDEN BRUCE DICKINSON v roce 1994 uprostřed obléhání Sarajeva. Film o mimořádných lidech prožívající hrůzy války a o muzikantech, kteří riskovali své životy aby pro ně zahráli.

Mládeži přístupné • Délka představení: 140 min. • vstupné: 150 Kč

  26. dubna  20.00

  film SWE, GER, FRA, DEN – režie Ruben Östlund (2017)

Představení Filmového klubu Sedlčany

  
ČTVEREC

Ruben Östlund je nejvýraznější tváří mladé švédské generace filmařů. Jeho nejnovější snímek Čtverec, za který vloni obdržel Zlatou palmu v Cannes, představuje Östlundovo nejambicióznější dílo. Christian je kurátorem švédského muzea moderního umění. Úspěšný otec dvou dcer naplňuje ideál vzdělaného městského liberála, který se snaží citlivě vnímat aktuální společenské problémy. S nimi souzní i chystaná výstava konceptuálního umění. Ruben Östlund ve své „konceptuální tragikomedii“ zkoumá jeden egoistický charakter i pokrytectví současných západních společností.

Délka představení: 142 min.

  27. dubna  20.00

  film Velké Británie – životopisný, romantický (2017)

 
  
NÁDECH PRO LÁSKU

Robin a Diana jsou okouzlující mladý pár. Milují cestování a dobrodružství. Během pobytu v Keni ale Robin ochrne a prognózy lékařů nejsou dobré. Diana se rozhodne splnit mu jeho přání cestovat a přes odpor doktorů odveze Robina z nemocnice. Začnou cestovat po světě a jejich odvaha, humor a vášeň mění životy dalším lidem. Hraje A. Garfield a C. Foy. Film natočen podle skutečnosti.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 115 min. • vstupné: 90 Kč

  28. dubna  20.00

  film Francie – drama, romantický, životopisný (2018)       premiéra 29. 3. 2018  

  
PŘÍSLIB ÚSVITU

Malý Roman vyrůstá v meziválečném Polsku. Jeho matka Nina pro svého syna chce jen to nejlepší.
Jednou z něj bude francouzský ambasador a slavný spisovatel, říká sousedům. Roman se rozhodne žít její sny a naplnit příslib, který jí dal. Postupně se stává Romainem Garym, mužem, jehož knihy se zařadí mezi mistrovská díla francouzské literatury. Vstupné 90 Kč. Mládeži do 15 let nevhodné

Mládeži do 15 let nevhodné • Délka představení: 131 min. • vstupné: 90 Kč

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY