Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

 

  30. března  20.00

  film SWE, NOR, DEN, FRA, GER – režie Roy Andersson (2014)

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
HOLUB SEDĚL NA VĚTVI A ROZMÝŠLEL O ŽIVOTĚ

Poslední film sedlčanskému divákovi známého Roye Anderssona nabídne opět kaleidoskopickou toulku o lidském bytí, tentokrát z ptačí perspektivy holuba, který pozoruje lidské hemžení pod sebou a přemýšlí, co to má všechno znamenat. Komediální drama hledající poezii v banálnostech, s osobitým humorem a způsobem vyprávění o potřebě lásky, našem zmatku, velikosti a malosti, zranitelnosti i věčné touze po přátelství. Ústředním motivem je trapnost zobrazovaných hrdinů, kterými jsou více či méně bizarní, smolařské postavičky: dvojice málo úspěšných prodavačů, kteří obchodují s „veselými předměty“ (jakýsi moderní Don Quijote a Sancho Panza), sexuálně neukojená cvičitelka flamenca či námořní kapitán. Osudy protagonistů se mnohdy protínají výskytem na témže místě, aniž by o sobě věděli , a vzniká tak po všech stránkách originální snímek, který si v roce 2014 vysloužil vítězství na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.

Délka představení: 100 min.

 
  31. března  20.00

  film USA, AUS – životopisný, drama, válečný, romance (2017)         DVD premiéra 29. 3. 2017   

  
HACKSAW RIDGE: ZROZENÍ HRDINY

Film inspirovaný skutečným příběhem muže, který se během války stal hrdinou bez jediného výstřelu. V březnu 1945 vypukla bitva o Okinawu. Dossova rota měla dobýt vysoký útes, ale na vrcholu se dostali do těžké palby. Doss snášel zraněné z útesu do bezpečí. Během 12 hodin, za stálého ostřelování, zachránil životy 75 mužů... Prezident Truman mu předal nejvyšší ocenění – Medaili cti. Hraje A. Garfield, V. Vaughn a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 131 min. • vstupné: 90 Kč

 
  1. dubna  20.00

  film ČR – komedie (2017)

 
  
BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU

Sympatická Eliška je na plný úvazek milující manželkou bohatého Pavla. Ovšem jen doby, než ji požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít jako učitelka v malé středočeské vesničce... Hrají P. Hřebíčková, O. Vetchý, M. Táborský, J. Langmajer, T. Kostková, V. Postránecký a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 97 min. • vstupné: 90 Kč

 
  2. dubna  18.00

  film ČR – rodinná filmová pohádka (2017)

 
  
ANDĚL PÁNĚ 2

Anděl Páně je volným pokračováním předešlého dílu. Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh!
Hrají I. Trojan, J. Dvořák, V. Kerekes, J. Bartoška a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 99 min. • vstupné: 100 Kč

 
  7. dubna  20.00

  film ČR – komedie (2017)

 
  
OSTRAVAK OSTRAVSKI

Nová česká filmová komedie byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deníky Ostravaka. Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou.. Hrají I. Chmela, J. Vondráček, J. Smutná a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 90 min. • vstupné: 90 Kč

 
  8. dubna  20.00

  film Československo – komedie (1937)

 
  
V rámci 3. RETRO VEČERA aneb „TROJDÍLNÝ VEČER“ věnovaný nejen tvorbě Jaroslava Ježka uvádí kino film 

SVĚT PATŘÍ NÁM.

Proti všem podvodníkům, kariéristům a darebákům brojí ve svém čtvrtém a posledním filmu Voskovec s Werichem. Film je, až na nepatrné změny, adaptací jejich divadelní hry Rub a líc a natočil ji v roce 1937 Martin Frič. Hrají Jiří Voskovec, Jan Werich, Adina Mandlová, Vladimír Šmeral a další.

Mládeži přístupné • Délka představení: 90 min. • vstupné: 80 Kč, k vstupence na koncert či afterpárty je vstup na projekci kina ZDARMA

 
  14. dubna  20.00

  film ČR – hudební rocková a folklórní balada (2017)      Premiéra 2. 3. 2017   

  
MUZZIKANTI 

Film plný písniček a melodií od folklórních kořenů až po mladou rockovou současnost, odehrávající se na československopolském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska. Zkrátka magický kraj pro zdánlivě obyčejné, a přece něčím osobité a hlubokou lidskostí protkané příběhy s dobrým koncem. Hrají P. Kříž, M. Dejdar, M. Kramár.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 109 min. • vstupné: 90 Kč

 
  15. dubna  20.00

  film AUT, GER – dokument, zpověď (2017)          Premiéra 30. 3. 2017  

 
  
JEDEN NĚMECKÝ ŽIVOT 

Zpověď osobní sekretářky jednoho z nejhorších zločinců v dějinách – Josepha Goebbelse. Brunhilde Pomsel pracovala jako sekretářka nacistického ministra propagandy. Svou zpověď před kamerou natočila ve věku 105 let. V dnešní době, mnoho lidí předpokládá, že nebezpečí války a fašismu jsou dávno překonána, ale B. Pomsel je jasné, že to tak není...

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 113 min. • vstupné: 90 Kč

 
  20. dubna  20.00

  Film ROU, FRA, BEL – režie Christian Munigu, (2016)

Představení Filmového klubu Sedlčany
  
ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI

Snímek Zkouška dospělosti je dalším autentickým portrétem rumunské společnosti předního současného evropského režiséra Christiana Mungiu. Tentokráte se Mungiu, kterého proslavil film 
4 měsíce, 3 týdny a 2 dny, zaměřuje na téma korupce, jíž je Rumunsko stále prorostlé skrz na skrz. Hlavní postavou příběhu je Romeo, vážený lékař žijící se svou rodinou v malém městě v Transylvánii. Jeho pověst se začne hroutit, když se ve snaze zajistit nadané dceři lepší budoucnost zaplete do řetězce služeb a protislužeb a ztrácí tvář i před svou rodinou. Snímek zaujme znepokojivou atmosférou i výbornými hereckými výkony.

Délka představení: 128 min.

 
  21. dubna  20.00

  film ČR – smutná komedie (2017)          DVD premiéra 15. 3. 2017  

 
  
INSTALATÉR Z TUCHLOVIC

Luboš Cafourek je svérázný instalatér. Celý příběh je napsán podle skutečných postav, točil se na skutečných místech. Cafourek je poctivý, šikovný řemeslník, který se nezalekne žádné práce, ale který si nedokáže říci ani o lásku, ani o peníze. Všem všechno spraví, jen svůj život spravovat nedokáže... Hrají J. Kohák, E. Holubová, F. Blažek.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 85 min. • vstupné: 90 Kč

 
  22. dubna  20.00

  film ČR – romantická komedie (2017)          DVD premiéra 1. 4. 2017  

 
  
VŠECHNO NEBO NIC

Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky. Jsou spolumajitelky malého knihkupectví, ale jinak jsou každá jiná. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická a zodpovědná. Zodpovědnost naopak chybí Vandě, která je jinak veselá, svobodná, nezávislá. V obchodě s nimi pracuje gay Edo. Životy této trojice zamotá hned několik mužů... Hraje T. Pauhofová, K. Issová, L. Kostelný, O. Sokol, P. Delag, P. Hřebíčková, J. Budař a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 107 min. • vstupné: 90 Kč

 
  23. dubna  20.00

  Film CZE, SVK, CRO – rodinný, dobrodružný, animovaný (2017)

  
LICHOŽROUTI

Lichožrouti jsou malí neviditelní tvorové, kteří mohou za to, že nám lidem z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – ta lichá. Ponožkami se totiž živí!

Délka představení: 83 min. • vstupné: 100 Kč

 
  28. dubna  20.00

  film USA – sci-fi, drama (2017)

 
  
PŘÍCHOZÍ

Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu v čele s odbornicí na lingvistiku Banksovou. Cílem je zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Banksová společně s týmem se pokouší na to najít odpovědi, ale bude muset přistoupit i k činům, které mohou ohrozit nejen její život, ale i osud celého světa. Hrají A. Adams, J. Renner, F. Whitaker a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 117 min. • vstupné: 90 Kč

 
  29. dubna  20.00

  film USA – akční, drama (2016)

 
  
JACK REACHER: NEVRACEJ SE

Drsnějších detektivů po světě moc nechodí. Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Turnerové ze špionáže. Hrají T. Cruise, C. Smulders a další.

Mládeži do 12 let nevhodné • Délka představení: 116 min. • vstupné: 90 Kč

 

  Vstupenky na filmová představení je možné zamluvit 1 týden dopředu v kanceláři kina KD od 8.00 do 14.00 hod. 
(tel.: 318 822 620) nebo v pokladně kina od 19.00 do 20.00 hod. (tel.: 318 822 620). Zamluvenou vstupenku 
je nutné vyzvednout nejpozději 30 min. před začátkem představení, jinak bude rezervace zrušena.
Zakoupenou vstupenku je možné vrátit nejpozději 30 minut před začátkem představení. Za takto vrácenou 
vstupenku obdržíte peníze zpět ihned. Za vstupenku vrácenou později obdržíte finanční obnos zpět pouze za předpokladu, že bude prodána.
 

Představení pro děti a rodiče Představení pro děti a rodiče       Představení Filmového klubu Sedlčany Představení Filmového klubu Sedlčany
  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY