Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

  

Divadlo nejen pro děti a rodiče

Divadelní sál  

  19. února  15.00   ZAKOUPIT VSTUPENKU
  22. února  16.00   ZAKOUPIT VSTUPENKU
  23. února  19.30   ZAKOUPIT VSTUPENKU
  8. března  18.00   ZAKOUPIT VSTUPENKU
  
  Do divadla v Sedlčanech zavítá známá hudební pohádka 

TŘI HUDEBNÍ POHÁDKY

tentokrát v podání žáků všech oborů Základní umělecké školy v Sedlčanech. Zpracování těchto třech velice známých příběhů - Šípková Růženka, Červená Karkulka a pohádka O dvanácti měsíčkách - je určeno nejširší veřejnosti. Vítáni jsou rodiče s dětmi, ale i důchodci a všichni, kteří mají rádi hudbu Jaroslava Uhlíře a texty Zdeňka Svěráka. Tři bratři se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska.

Vstupné: 80 Kč, děti do 15 let 40 Kč  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 
 od 14. února

Výstava

Koncertní sál  
  
  Od 14. února 2017 bude pro naše návštěvníky připravena výstava vztahující se k uváděnému představení „Tři bratři”, která nese název

POHÁDKY OČIMA DĚTÍ

  Je to zpracování třech muzikálových pohádek v pásmu Tři bratři, očima mladších žáků výtvarného oboru ZUŠ Sedlčany pod vedením V. Křenkové, D. Pinkasové a M. Míkové. Výstava bude dotvářet celkovou atmosféru světa pohádek a pohledů dětí na hlavní hrdiny, na prostředí, kulisy a na ilustraci. Rodiče, děti i žáci, kteří se chystají na představení, které od 19. 2. 2017 mohou diváci shlédnout v divadelním sále KDJS, tak mohou současně navštívit doprovodnou výstavu v koncertním sále KDJS.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

 
 27. února  19.00

Předplatné divadla

Divadelní sál  
  
  Zahájení 54. ročníku Hudebního festivalu Sukovy Sedlčany proběhne tentokrát představením 

KOUZELNÁ FLÉTNA 

v provedení solistů, sboru a orchestru opery Divadla F.X. Šaldy z Liberce
Kouzelná flétna skladatele Wolfganga Amadea Mozarta patří k nejmilovanějším titulům hudebního divadla. Opera byla napsána na libreto známého divadelníka Emanuela Schikanedera a svou premiéru měla 30. září 1791 ve vídeňském divadle Na Vídeňce, pouhé tři měsíce před skladatelovou smrtí. Dílo bylo koncipováno jako singspiel - zpěvohra, pro lidové vrstvy a i proto se v ní setkáváme s německým jazykem, který byl ve své době pro operu spíše neobvyklý. Kompozice se však stala jedním z nejfrekventovanějších titulů, které se objevují na repertoáru světových divadel a za svůj život rozdmýchala mnohé polemiky o pravém významu a poselství samotného díla. Příběh nám dovoluje nahlédnout do propasti rozdílných postojů, rozdílných filozofií, do otázek a mantinelů síly a svobody, kde se objevuje i symbolika zednářského hnutí, jehož sám byl Mozart členem. Právě díky své rozmanitosti a možnosti výkladu v sobě Kouzelná flétna nosí potenciál oslovit rozdílně smýšlející diváky, obecenstvo s nejednotným soudem. Vyprávění je zarámováno milostnou dvojicí Tamina a Paminy, kteří musejí obstát při hledání své cesty za štěstím, v kontrastu s roztomilým párečkem Papagena a Papageny. Další výrazná postava - Královna noci - nabízí fenomenální hudební čísla.

Dirigent: František Babický
Režie: Luděk Golat

Vstupné: 350 Kč  •  Délka představení: cca 150 minut (+ přestávka)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání. 

PŘIPRAVUJEME NA BŘEZEN 2017

 
  
čtvrtek 
9. 3.
  
  HUDBA V MYŠLENKÁCH
  MASARYKOVÝCH
 
Předplatné slova, hudby a poezie
  (změna titulu – na místo původního pořadu B. Martinů, jeho učitelé a žáci)
  zakoupit vstupenku
  
úterý
14. 3.
  
  VŠE O ŽENÁCH 
 
Divadlo mimo předplatné
  zakoupit vstupenku
  
čtvrtek
16. 3.
  
  VĚRA ŠPINAROVÁ
  koncert
  zakoupit vstupenku

  

(foto: Petr Burda, www.spinarova.cz)
  
středa
22. 3.
  
  POUTNÍCI
 
koncert
  zakoupit vstupenku

(foto: www.agenturapoutnici.cz)
  
pátek
24. 3.
  
  STEP-A-TÓN
 
Tanečně-hudební představení TS Caramelka
  
pondělí
27. 3.
  
  PYGMALION
 
Předplatné divadla
  
pátek 31. 3.

  Patrik STOUPA
 
koncert
  zakoupit vstupenku

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY