Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  

 25. května  19.30

 Divadlo mimo předplatné

    Divadelní sál
  
  Na jevišti divadelního sálu uvítáme členy souboru Komorní studio ÁČKO z Benešova, které uvádí představení

ZABILI, ZABILI.

  Jedná se o moderní zpracování předlohy autorů známého divadelního muzikálu J. Štědroně a M. Uhdeho BALADA PRO BANDITU. V režii Anny Balatové hrají:

Dan Netušil – Nikola
Rút Škvorová /Leona Skleničková/ - Eržika.

Dále hrají: K. Gutová, K. Balatová, D. Nádvorníková, R. Šmahelová, M. Dufek, Z. Pravda, P. Pokorný, F. Paluš, M. Klein, M. Kovářík a A. Balatová.

Představení doprovází živá hudba: V. Brejška, K. Skopec, P. Korec, M. Dufek, O. Boháč a R. Škvorová.

Vstupné: 100 Kč  •  Délka pořadu: cca 85 minut (bez přestávky) • ZAKOUPIT VSTUPENKU
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici, před začátkem představení na místě konání nebo elektronicky na internetu. Rezervaci vstupenek po internetu lze provádět nejpozději do 5 dní před představením.

  od 22. dubna

Výstava

  Koncertní sál  
  
   V pátek, 22. dubna od 17. hodin, zahajujeme v Koncertním sále KDJS v Sedlčanech vernisáž výstavy

„obrazy a obrázky“

z malířské tvorby pražské rodačky 
Vlasty Dyrynkové – Kubínové

  Vyučena uměleckému kovorytectví, absolvovala Odbornou školu V. Hollara (prof. Jaroslav Kaiser) a soukromě studovala kresbu a malbu (prof. František Sembdner, Cyril Chramosta, František Emler). Od roku 1970 má svobodné povolání ve svém oboru. Je členkou Unie výtvarných umělců Asociace užité grafiky pod mezinárodním společenstvím Icogrady, výtvarného středočeského sdružení Arsclub, Spolku českých bibliofilů.
  Profesně se zabývá širokým spektrem grafického designu a corporate identity včetně elektronického zpracování na počítači. Zabývá se výtvarným řešením společensko-kulturních plakátů, billboardů, reklamních katalogů, firemních a společenských logotypů, grafických manuálů, typografií (dětský časopis Hurvajz), kaligrafií, obalů spotřebního zboží a hudebních nosičů a ostatní služební image. Byla kurátorkou pražské galerie divadla Bez zábradlí. Prioritně se ovšem věnuje kresbě, ilustraci a volné malířské a grafické tvorbě. Její krajinomalby, zátiší, městské a venkovské scenérie (technika akvarelu, tempery, pastelu, oleje), i když vznikají většinou v exteriéru pod vlivem prací ze skicáku, nesou pečeť dnes již vyhraněného osobního přístupu a stylizace, svědčící o citlivém vztahu k přírodě a znalosti typického českého prostředí, se smyslem pro jemnost kresebné čáry, ve svěží barevné jásavosti, jindy zádumčivě zamyšlené a mnohdy mají i hodnotu dokumentární svou nepřikrášlovanou skutečností krajinářské kolekce. Stává se komplexním pohledem, který hájí tradici a poklid českého venkova, jsou prodchnuty světlem a září oblohy a střech, bělavými štíty chalup, s citlivou poezií uliček, ztemnělých podloubí a prosluněnou návsi. U kolekce monumentálních abstraktních olejomaleb výstižně zachycuje v kontrastující konstruktivní pevností barevné kompozice s dominantou čáry, linky, linii autorskou fantazii, prohlubující rys vývojové syntézy, pohybuje se ve vyjeté polaritě mezi poetickým a racionálním principem v trvalém protikladu vidění a snu a tím zvyšující obsahovou sdělnost jednotlivých obrazů. Jednotlivé motivy vyznačují uzavřený okruh malířské představivosti. Jakýmsi protikladem je barevná harmoničnost Dyrynkové pastelů, kterou zřetelně cítíme poučeni jiskřivostí z francouzské malby, kontrast plochy s jemností kresebné linky a tvarů. V obrazech nepostrádáme racionální klasicistně vyvážené uspořádání, a přesto dokážou mnohdy přejít za hranici pouze viděného. Cítíme v nich shrnující mýtus o přírodě, okouzlení, pokora člověka před přírodou, tak nezbytně naléhavá v koloběhu přírody, existence jednoduché krásy a reálné skutečnosti. Svojí výtvarnou tvorbou byla autorka reprezentována na mnoha kolektivních domácích výstavách (Praha, Benešov, Mělník, Příbram, Nymburk ad.), několikrát se představila samostatně (pražské divadlo SKN, Artotéka Chodov, Kulturní dům Sedlčany, umělecká škola Kolín, muzeum Čelákovice, knihovna Milevsko), zúčastnila se řady výtvarných soutěží, získala významná prestižní ocenění. Je zastoupena v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí (Massa, Pisa, slunná Itálie).

  Výstava potrvá do konce května 2016 a během této doby jistě naplní předpoklady jejich organizátorů a potěší návštěvníky svoji rozmanitostí.

Výstavy je přístupná v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


 27. května  18.00

 Koncert

    zámek Červený Hrádek
  
  52. ročník Hudebního festivalu Sukovy Sedlčany - tradiční koncert v rytířském sále na zámku Červený Hrádek. V programu vystoupí 

MLADOTA ENSEMBLE PRAGUE.

Repertoár je složen ze skladeb J. Haydna, G. Pugnaniho, A. Dvořáka, W. Krolla a F. Schuberta.

Vstupné: 180 Kč  •  Délka pořadu: cca 100 minut (+ přestávka)
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici.


 28. května  18.00

 Koncert

    zámek Červený Hrádek
  
  52. ročník Hudebního festivalu Sukovy Sedlčany - koncert proběhne v krásném prostředí rytířského sálu na zámku Červený Hrádek. Vystoupí 

SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR

Na programu budou skladby W. A. Mozarta, G. Holsta a P. I. Čajkovského.

Vstupné: 180 Kč  •  Délka pořadu: cca 100 minut (+ přestávka)
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici.

 29. května  10.30

 Koncert

    Křečovice
  
  Tradiční koncert v kostele a pietní akt u hrobu Josefa Suka v Křečovicích proběhne i v letošním roce. Program zajišťují organizátoři Hudebního festivalu Pražské jaro a letošní ročník nese název

Sukovy Křečovice - Pražské jaro 2016

Účinkují:
Lucie Hilscherová - mezzosoprán
Aleš Bárta - varhany
Hana Kubisová – housle

  KDJS vypravuje autobus na tuto událost. Odjezd je plánován na 29. 5. 2016 
v 9.30 hodin z parkoviště u Kina Sedlčany. Cestovné zdarma. Návrat ihned po skončení akce, tj. po 12. hodině. 
(Změna programu vyhrazena – případná změna odjezdu autobusu bude oznámena na vývěskách a webu KDJS.)

 2. června  19.30

 Koncert

    Společenský sál
  
RECITÁL - RADEK TOMÁŠEK A FRANTIŠEK V. ZIKMUND

  Zpěvák a kytarista RADEK TOMÁŠEK vystupuje v komorním recitálu, jehož dramaturgie odráží průběh zpěvákovy profesní kariéry i odkazy na hudební lásky. Radek Tomášek si získal jako muzikant jméno ve skupině Rangers-Plavci v době, kdy tato kapela byla na svém uměleckém vrcholu. Posluchačům ji připomene např. v písničkách Kingston Town, Prázdné nádraží, 500 mil aj. Mezi nejúspěšnější hity z jeho vlastního repertoáru pak patří např. Žádná jiná, Boxer, Duhová kulička, Jižní vítr, Srdce, Dům na nároží, Pod šedou oblohou aj. Na úspěchu pestrého komorního programu se podílí i Radkův spoluhráč žijící v nedalekých Voticích FRANTIŠEK V. ZIKMUND. Muzikanti dokážou získat publikum všech věkových kategorií, které ocení nejen profesionální výkony, ale i příjemnou, pohodovou atmosféru vystoupení. 

Vstupné: 150 Kč  •  Délka pořadu: cca 110 minut (+ přestávka) • ZAKOUPIT VSTUPENKU
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici, před začátkem představení na místě konání nebo elektronicky na internetu. Rezervaci vstupenek po internetu lze provádět nejpozději do 5 dní před představením.

 2. června  16.00

 

    Divadelní sál
  
Aerobic studio Dvojka Sedlčany vás srdečně zve na sportovní akademii

Aerobic show

  Vystoupí členové všech tréninkových skupin. Závodníci představí své choreografie, se kterými se účastní celorepublikových soutěží ve sportovním aerobiku a fitness. Zacvičí také účastníci mistrovství Evropy a světa.
  Přijďte se podívat, jak mohou vaše děti trávit volný čas. Těšíme se na Vás.

Vstupné: dobrovolné  •  Délka show: cca 70 minut

 7. června  19.30

 Divadlo mimo předplatné

    Divadelní sál
  
  Na čerstvou a očekávanou novinku letošní sezony z produkce Divadla KALICH Vás zveme společně s produkční společností Anditis s.r.o.. Premiéra se konala 16. dubna 2016!

UŽ NIKDY SÁM!
(Nezůstávejte sami. Přijďte se samotě zasmát!)

  Ve své hře Už nikdy sám! se německý režisér a dramatik Marc Becker zabývá fenoménem dnešní doby, a to osamělostí lidí ve velkoměstech. Vystavěl v ní poněkud bizarní situaci dnešních singles, kteří se snaží uniknout pocitu osamělosti a najít si někoho, s kým budou sdílet svůj život. Přirozeným způsobem jim to nejde, musí toho docílit promyšleným plánem, dokonce za hranicí zákona. A stane se ještě něco daleko zvláštnějšího – po městě se najednou začnou ztrácet desítky a desítky občanů…

osoby a obsazení:
paní Müllerová - Zuzana Bydžovská
pan Meier - Pavel Liška
pan Schulz - Josef Polášek 

režie: Petr Novotný

Vstupné: 430 / 380 Kč  •  Délka pořadu: cca 110 minut (+ přestávka) • ZAKOUPIT VSTUPENKU
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici, před začátkem představení na místě konání nebo elektronicky na internetu. Rezervaci vstupenek po internetu lze provádět nejpozději do 5 dní před představením.

  od 9. června

Výstava

  Koncertní sál  
  
Vladimír Stibor - Fotografie 2013 – 2016

Uvádíme text, který autor výstavy sám o sobě sepsal: 
  „Vladimír Stibor se narodil 25. února 1959 v Benešově u Konopiště. Výstava Fotografie 2013 – 2016 představuje průřez tvorbou za poslední čtyřleté období. Převažují snímky sedlčanské krajiny, její utajené krásy. Nalezneme zde i řadu portrétu zajímavých lidí a uměleckých osobností. Autor prožil příjemné dětství u dědy s babičkou v Nechvalicích, kam se po téměř dvacetiletém pobytu v Praze opět vrátil. Již v raném dětství v něm otec Štěpán probudil touhu po fotografování, neboť býval novinářem a na krku se mu vždycky nějaký ten foťák houpal. Vladimírovy první snímky byly uskutečněny pionýrem, kijevem, zenitem. V současné době si oblíbil a používá aparáty značky nikon. Nejkrásnější fotografie však dělala v osmdesátých letech minulého století tátova yashica, profesionální zrcadlovka. Oblíbil si umění fotografa Viléma Heckla, Františka Drtikola, nedávno zesnulého mistra fotografie Jana Reicha, s nímž se měl tu čest několikrát setkat na jeho chalupě v Křemenici. V roce 2015 navázal přátelství s fotografem Františkem Dostálem, v posledních měsících s Jindřichem Štreitem. Po přelomovém listopadu 1989 se stal členem Československého svazu fotografů. V posledních letech a měsících se mu dostalo cti fotografovat dnes již nežijícího spisovatele, doktora a přítele Jaroslava Hovorku, cestovatele Miloslava Stingla, spisovatelku Františku Vrbenskou, básnířku Karlu Erbovou, malířku Michaelu Žemličkovou, literáta a poutníka Romana Szpuka z Churáňova, básníka a přítele Jiřího Staňka ze šumavského městečka Stachy, pražského barda české poezie Mirka Kováříka aj. Portrétní snímky českých umělců byly prezentovány v měsíčníku pro knihovny Biblio, reportážní fotografie vycházejí v týdeníku Sedlčanský kraj. Výstava Fotografie 2013 – 2016 je třetí samostatnou ukázkou Stiborovy tvorby. Dosud vystavoval v Petrovicích /Tváře krajiny, podzim Petrovice 2015, Blízká krajina, jaro Sedlčany 2016/. Jeho první fotografie se však již objevily v roce 2012 v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech, kde byl hostem výstavy své dcery Luciány.“”

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. června 2016 od 18.00 hodin.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

 10. června  19.30

 Koncert – společenský večer

    Společenský sál
  
  Pro příznivce dobré lidové muziky a příjemné zábavy jsme připravili koncert či chcete-li „Hudební přátelské posezení s dudáckou muzikou“ při stolové úpravě společenského sálu s možností mírné konzumace. Bavit nás bude

KONRÁDYHO DUDÁCKÁ MUZIKA 

  Tato muzika z Domažlic vznikla v roce 1955 a ve svém žánru patří mezi nejlepší skupiny v České republice. V plzeňském rozhlasovém studiu nahrála víc jak 600 chodských písniček a orchestrálních skladeb a bývala častým hostem Československé televize. KDM je známá i v zahraničí, vystupovala v mnoha státech Evropy např. v SRN, bývalé NDR, Rakousku, Bulharsku, Polsku, Jugoslávii, Anglii. V těchto zemích účinkovala v různých hudebních a folklorních pořadech a natáčela zde i televizní pořady. 
  Během večera můžete nejen poslouchat známé písně, ale „je dovoleno i zpívat“ a často při takovýchto akcích dojde i na tanec, písničky na přání a popovídání s umělci během přestávky či po skončení večera. Členové muziky zdraví své příznivce, s kterými se již setkali a těší se na nové návštěvníky. 

Vstupné: 80 Kč  •  Délka pořadu: cca 120 minut (+ 2 přestávky) • ZAKOUPIT VSTUPENKU
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na radnici, před začátkem představení na místě konání nebo elektronicky na internetu. Rezervaci vstupenek po internetu lze provádět nejpozději do 5 dní před představením.

 18. června  od 9.00

 Dětský den v KDJS

    
  
  V rámci letošních Městských slavností ROSA se uskuteční další ročník dětského dne pořádaného v KDJS v rámci Městských slavností ROSA 2016.

ROSA DĚTEM

  V pestrém programu bude možné najít pohádkové představení, hudební vystoupení, filmovou projekci ANIMÁČKY 2, výtvarné dílny, vystoupení Skupiny historického šermu Corpus Bellatores a ukázky jejich vybavení. K dispozici budě rovněž dětský koutek a tvůrčí dílny.
  


(foto: www.antonin-novotny.cz)

 

V 9.30 hodin
začne představení divadla „Divadla Tondy Novotného“ nazvané 
PRALESNÍ POHÁDKY.

  

V 11.00 hodin 
začne další představení s názvem
LADĚNÍ
v kterém vystoupí hudebnice a zpěvačka Aida Mujačič

Vstup na akci je volný. Program i občerstvení zajišťuje Centrum Petrklíč.
 

PŘIPRAVUJEME NA ČERVENEC 2016

 
úterý 18. 7.   KONCERT MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ DÍLNY – PETROVICE 2016

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY