Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

 31. března  19.30

Koncert

Divadelní sál  
  
  Divadelní sál bude místem, kde vystoupí sedlčanský hudebník a zpěvák

PATRIK STOUPA,

který Vás zve na své vystoupení:
  „Během cca 90 minutového programu představí Patrik nový autorský popový repertoár za hudby své doprovodné skupiny. V průběhu koncertu vystoupí také hosté, kteří měli s Patrikem něco společného. Muzikálová zpěvačka, sólistka hudebních divadel Karlín a Broadway Kamila Nývltová, která je patronkou soutěže Česko zpívá, ve které se Patrik v letech 2014 a 2015 dostal do finálové desítky. Patricie, zpěvačka, skladatelka a textařka, která napsala například píseň “Boky jako skříň” pro Ewu Farnou, spolupracuje s Václavem Neckářem, Josefem Vágnerem a aktuálně také s Patrikem Stoupou. Vystoupí i Petr Čejka a Madlenka (autoři hitu „Jednou je málo”) u kterých v kapele Patrik před 6ti lety začínal. V závěru programu bychom rádi představili a pokřtili náš nový singl „Nad krajinou”, který produkoval Honza Křížek (skupina Blue Effect). Celý koncert moderuje Sláva Bloch.”

Vstupné: 110 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 od 12. března

Výstava

Koncertní sál  
  
  Od 12. března bude nainstalována nová výstava 

ZRCADLENÍ

jejíž autorkou je JITKA HRUBÁ 
– výtvarnice a pedagožka, která žije a tvoří v Dobříši.

Jitka Hrubá o sobě:
„Těžko říci, jak to všechno začalo, ale jisté je, že v době, kdy moje kamarádky chtěly být zpěvačky, herečky nebo lékařky, tak já jsem toužila po povolání oděvní návrhářky. Místo princezen jsem kreslila manekýny a vymýšlela módní kreace a divadelní kostýmy. Na základní škole jsem spolužákům kreslila výkresy a dodnes nevím, proč panu učiteli nebylo divné, že má polovina třídy stejnou kopřivu. Při studiu na střední škole byly moje "umělecké" cíle skoro utlumeny, když nepočítám únikový předmět - výtvarnou výchovu, se spoustou tradičních námětů pro někdejší svátky a výročí. Po maturitě jsem se věnovala studiu na pedagogické škole a kreslila už jen příležitostně a pro své vlastní potěšení. Na moje sympatie k malování však nezapomněla moje sestra, která mi pořídila malířský stojan a po léta mě systematicky zásobovala barvami, štětci, plátnem… až to najednou nešlo nezačít. Malířské náčiní čekalo ve skříni, až přijde jeho čas! Ten naštěstí nastal, když jsem si opatřila knihu „Kopírujeme mistrovská díla”. Tady teprve jsem se dočetla, co udělat proto, aby obraz vznikl a začala se učit. Postupně jsem vytvářela kopie obrazů van Gogha, Gauguina, Moneta, Toulouse-Lautreca a dalších velikánů. Pak už jsem zkoušela všechno možné podle nálady a situace. Svou vlastní cestou ve světě výtvarného umění jsem se vydala i v dalším období tvorby. Moje nejnovější obrazy je možno pomyslně rozdělit do tří hlavních proudů. První z nich vychází ze základních prvků výtvarného umění a pracuje s barvou, světlem, tvarem, linií i křivkou. Použité prvky nevycházejí ze skutečnosti a nejsou většinou začleněny do reálných tvarů, spíš jen navozují jejich dojem. Druhý směr mé tvorby naopak ze skutečnosti vychází, ale zobrazuje ji možná trochu zjednodušeně, ale s akcentem na dominantní barvy a tvary, někdy možná v nečekaných souvislostech. Třetí část mé současné tvorby je inspirována hlavně přírodou a navazuje na mou tvorbu předchozí. Byla bych ráda, kdyby vás stejně jako mě zaujala harmonie a krása přírody, pohoda a dobrá nálada, kterou mají obrazy vytvářet a přenášet na všechny, kdo se na ně budou dívat.“

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech 
– v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

 6. dubna  19.00

Divadlo mimo předplatné

Divadelní sál  
  
  Agentura Mamut Agency uvádí v provedení Intimního divadla Dáši Bláhové světoznámou hru Eve Enslerové

MONOLOGY VAGÍNY

  Není to obvyklý dramatický kus, nýbrž v našich podmínkách zatím běžně nevídané publicistické divadlo, a proto režisér nevystačí s obvyklou metodou výstavby situací, postav a vztahů. Zde je vystaven nahé a holé realitě, která se neschovává za vymyšlený příběh, a o to nebezpečnější je se s ní utkat. Monology, které diváci uslyší, jsou zhutněnými, víceméně doslovně ze života opsanými soukromými dějinami žen. Různých žen typově i povahově, žen s různými osudy a různou schopností čelit osudu. Některé z příběhů jsou na první pohled banální, jiné tančí na vratkém laně nad propastí citového kýče. Jiné zase přicházejí jakoby z onoho světa násilí, brutality, sprostoty, bezcitnosti, světa, kde lidský život obecně má pramalou cenu a ženský život skoro žádnou. Oba póly patří k sobě jako noc a den, setkávají se v nekonečné a bezedné vagíně vesmíru jako v útočišti, polední vidině naděje pro tonoucí a bludné. A přitom to není feministický nářek, ani intelektuální cvičení pro pátý semestr katedry komunikace. Být militantní feministkou znamená mít svého nepřítele, maskulinního netvora, proti němuž je třeba bojovat. Ale je to boj bez smyslu, protože je to boj s nedílnou polovinou ženy. A žena to ví. Ví to její vagína.
  V režii Ireny Žantovské hrají: 

Dáša Bláhová, Míša Sajlerová, Jitka Asterová

Vstupné: přízemí 350 Kč, balkon 320 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (bez přestávky)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 8. dubna

   SPECIÁLNÍ RETRO VEČER KDJS

  
  Lze říci, že v tomto období se tento pořad stává již tradiční akcí. Na pořadu dne bude 

RETRO VEČER KDJS 2017
aneb „Zábavný večer o třech chodech“

  Skuteční labužníci mohou „konzumovat“ všechny tři chody, lze pochopitelně využít pouze dva nebo vybrat jen jednu lahůdku. Celá akce je letos věnována velké osobnosti české hudby a jednomu z pilířů Osvobozeného divadla – hudebnímu skladateli 

JAROSLAVU JEŽKOVI.
  

 od 18.00
  
  První chod se podává v Divadelním sále. Na zahájení večera proběhne koncert uváděný slovy

„Otevřete oči, přichází orchestr
JEŽKOVY STOPY"

  Mladý energický swingový orchestr zabývající se předválečnou a válečnou českou swingovou hudbou a originální interpretací přináší posluchačům co nejvěrohodnější zážitek z poslechu hudby období 30. let. 

 od 20.00
  
  Druhý chod následuje v sále kina, kde bude promítána skutečně pamětnická klasika – film 

SVĚT PATŘÍ NÁM

  Proti všem podvodníkům, kariéristům a darebákům brojí ve svém čtvrtém a posledním filmu Voskovec s Werichem, kteří tu hrají dva konkurenční kameloty, jež ve svém soupeření pokračují i jako malíři propagačních nápisů, na které ovšem málem doplatili a tak se raději spojili. Jejich prostřednictvím můžete sledovat boj ctižádostivého podvodníka Dexlera proti dělníkům vedeným Dexlerovým bývalým spolupracovníkem Formanem, půvabnou rozhlasovou hlasatelkou Markétkou a poctivým ředitelem továrny Hartem.
  Hrají: Jiří Voskovec, Jan Werich, Adina Mandlová, Bohuš Záhorský, Zdeněk Štěpánek, František Filipovský a další.

 od 20.00
  
  Třetí chod bude podáván ve Společenském sále, kde se uskuteční tzv. AFTERPARTY. Letos vystoupí se svým pořadem známý písničkář

MIREK PALEČEK

  Spolu s ním zahraje vynikající kytarista PAVEL FOŘT a společně zahrají nejen písně z úspěšného CD nazvaného JEŽKÁRNY a pochopitelně zazní i jiné, dnes již legendární skladby Mirka Palečka – skladatele, textaře, kytaristy a zpěváka známého patrně nejvíce z dlouhodobého působení v Divadle SeMaFor.

Vstupné na jednotlivé akce: 
Ježkovy stopy - 180 Kč  ZAKOUPIT VSTUPENKU
Svět patří nám - 80 Kč
Mirek Paleček - 180 Kč  ZAKOUPIT VSTUPENKU
(Při zakoupení vstupenky na Koncert Ježkovy stopy nebo na Mirka Palečka platí tato vstupenka i pro bezplatný vstup na projekci kina „Svět patří nám“)

Zvýhodněné vstupné: 
  Při zakoupení vstupenek na Koncert Ježkovy stopy a současně i na Mirka Palečka zaplatíte zvýhodněnou cenu – pouhých 300 Kč za oba koncerty a navíc platí tato vstupenka i pro bezplatný vstup na projekci kina „Svět patří nám“.
  Zvýhodněnou vstupenku je možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

  

 9. dubna  15.00

Divadlo pro děti a rodiče

Divadelní sál  
  
  V divadelním sále uvítáme herce Divadla Pohádka z Prahy, které k nám tentokrát přijíždí s představením

HONZA A ZAKLETÁ VÍLA

  V této pohádce ožívá „neobyčejně obyčejný příběh”, ve kterém se setkává několik divadelních technik - od klasické činohry, přes zpěvohru, pohybové divadlo, pantomimu až k černému divadlu.Výpravná malovaná scéna a kostýmy umocněné luminiscenčním prostředím, srozumitelný příběh a řada melodických písniček, to je už jen výčet ověřených praktik tvorby Divadla Pohádka.

Vstupné: 80 Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.
  

 11. dubna  19.30

Koncert – posezení s písničkou

Divadelní sál  
  
  Do Společenského sálu při tzv. stolové úpravě sálu Vás zveme na klubové posezení –- pohodový hudební večer nazvaný

PAVLÍNA JÍŠOVÁ a přátelé

  Rodačka z Českých Budějovic - písničkářka Pavlína Jíšová má ve své diskografii 9 sólových alb. Její repertoár skýtá více než 150 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce. Spolupracuje s různými muzikanty - v současnosti ji nejčastěji doprovází Adéla Jonášová (akustická kytara, piano, irské flétny, mandolína, zpěv). Třetí členkou kapely je písničkářka a multiinstrumentalistka Petra „Šany“ Šanclová a dámskou čtveřici doplňuje basová kytaristka Romana Tomášková. 
  S patřičnou dávkou ženské energie zazní v programu dámské sestavy především autorské písničky Pavlíny Jíšové, které mnohdy zdobí originální pojetí ženského vícehlasu. Téměř 35 let působení Jíšové na hudební scéně mapuje deváté retrospektivní album, které bylo natočeno ve výše uvedené dámské sestavě. 

Vstupné: 110 Kč  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 

 od 12. dubna 

výstava

Koncertní sál  
  
  Od 12. dubna 2017 bude pro návštěvníky připravena další výstava „téměř domácí autorky“ Michaely BURDOVÉ nazvaná

OČIMA ZVÍŘAT, OČIMA PŘÍRODY

  Michaela Burdová se ve svých 27 letech věnuje nejen malování, ale také psaní, a je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Právě vydala svou 12. knížku o kočkorohovi Snížkova dobrodružství u nakladatelství Fragment a nyní pracuje na nové temné fantasy sérii. Některé z jejích knih získaly ocenění a vycházejí také v zahraničí. Malování je její druhou velkou vášní, které se věnuje od dětství. Kromě ilustrací do svých knih, tvoří olejomalbu, které naprosto propadla. Protože miluje přírodu a zvířata, angažuje se v ochraně zvířat a je vegetariánka, jsou její obrazy zaměřené na toto téma. Kromě obrazů si během výstavy můžete zakoupit i autorčiny knihy. 

Výstavy jsou přístupné v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

 

 18. dubna  16.00

  divadelní představení pro důchodce

VSTUPENKY

Divadelní sál  
 18. dubna  19.30   mimo předplatné

VSTUPENKY

 20. dubna  19.30   Předplatné divadla VSTUPENKY
 22. dubna  19.30   mimo předplatné VSTUPENKY
 25. dubna  19.30   mimo předplatné VSTUPENKY
 28. dubna  18.00   mimo předplatné VSTUPENKY
  
  V rámci letošního festivalu Sukovy Sedlčany oprášil Spolek divadelních ochotníků Sedlčany hudební komedii Vratislava Blažka a Zdeňka Podskalského

SVĚTÁCI

  Hra je známá především z velice úspěšného filmového zpracování a stejný ohlas měla i u našeho publika divadelní podoba z roku 2011. V obnovené premiéře pod režijním vedením Lidmily Sunegové účinkují:

Tonda     DUNDR Jiří
Honza     BOUČEK Miroslav
Gustav    REPETNÝ Jaroslav
Božka     PEJCHLOVÁ Renata
Marcela  KELICHOVÁ Miloslava
Zuzana   HOLOUBKOVÁ Renata
Trčková  SMRTOVÁ Jana
Profesor  HŮLA Vladimír

Dále hrají:
BLOCH Sláva, BOSÁK Jiří, SOSNOVEC Josef, MRVKA Jaroslav, HERAN Pavel, JANKOVSKÝ Michal, DAŇKOVÁ Petra, ŠIMKOVÁ Jana, CHALOUPECKÝ Jakub, ŠTEMBERKOVÁ Martina, KALINOVÁ Vlaďka, POHNÁNOVÁ Petra, NOVOTNÁ Hana, OTRADOVEC Richard, HERAN David, SCHINDL Vilém, HOLOUBKOVÁ Valentýna, KOLÁŘOVÁ Barbora, VÝBORNÁ Viktorie

Vstupné: 120 Kč (představení pro důchodce 60 Kč) • Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 

PŘIPRAVUJEME NA KVĚTEN 2017

 
úterý 9. 5.    JDI TAM, NEVÍM KAM, PŘINES TO, NEVÍM CO
Pořad ZUŠ Sedlčany
  
středa 10. 5.    HVĚZDY JAK JE NEZNÁTE
Zábavná show - koncert 
Jakub KOHÁK a David KRAUS
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  
sobota 13. 5.    CHLADNĚJŠÍ NEŽ OBVYKLE
Divadlo mimo předplatné
  
středa  17. 5.    SEDLČANSKÁ VONIČKA
Koncert
  
pátek  19. 5.    BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK 
Divadlo mimo předplatné
TATIANA VILHELMOVÁ a VOJTĚCH DYK 
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  
středa  24. 5.    LUCIE BÍLÁ 
Koncert
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  
pátek  26. 5.    MLADOTA ENSEMBLE 
Koncert na Červeném Hrádku
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  
sobota  27. 5.    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR 
Koncert na Červeném Hrádku
ZAKOUPIT VSTUPENKU 
  
pondělí  29. 5.    PARTIČKA 
Zábavná show 
  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY