Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

 19. ledna  19.30

Předplatné slova, hudby a poezie

Koncertní sál  
  
   Jako v pořadí třetí pořad předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie uvádíme „Pohled do duše člověka cestou francouzské poezie a chansonu“ nazvaný 

POD STŘECHAMI PAŘÍŽE,

v němž v jedné z hlavních rolí vystupuje Petr Mikeska, držitel ceny Thálie 2014 za mužský herecký výkon.
   V příběhu, kde se ON a ONA setkávají kdesi v čase na neurčitém místě a prožívají spolu „věci lásky“ povznášející i beznadějné, osudové i nezávazné, naplněné i neuspokojené – tak, jak je život přináší, vás provedeme nejkrásnějšími básněmi známých francouzských básníků (P. Verlaine, V. Hugo, G. Apollinaire,
J. Prévert... ) a francouzským chansonem od středověkých trubadúrských písní přes „Zpěvy sladké Francie“, písně a texty konce 19. století z prostředí kabaretů pařížského Montmartru až ke známým chansoniérům – E. Piaf, J. Brel) a pokusíme se vám tak přiblížit jedinečnou atmosféru francouzského každodenního života plného šarmu, lásky a vášně.

Hrají: 
ONA . . . . . . . . . . . . Jarmila Vlčková / Michaela Sajlerová 
ON . . . .. . . . . . . . . .Petr Mikeska 
Na klavír doprovází . . .Linda Winterová 

Scénář a režie: Petr Mikeska

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca 75 minut (bez přestávky)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.


(zdroj snímků: petrmikeska.estranky.cz)

 od 10. ledna

Výstava obrazů

Koncertní sál  
  
  První výstava roku 2017 bude z děl mladé autorky JANY KREJČOVÉ 
a nese název

ZAOSTŘENO (nejen na Cholín).

  Z kreseb a maleb Jany Krejčové dýchá radost - radost z tvorby. Jak autorka sama napsala: „Pro většinu z nás je vžitá představa umělce, který tvoří pro vlastní radost a potěšení. Málokdo ale ví, jak je tato představa často vzdálena pravdě. Umělec profesionál trpí. Je zmítán mezi tím, co chce, co může, co musí a co by měl tvořit. Již od výtvarných a uměleckých škol jsou mu vštěpovány postupy a formy – jednou jako nutné a neoddiskutovatelné, jindy zas jako nepřípustné... Tím nemá být řečeno, že Jana Krejčová tvoří s nějakou „nesnesitelnou lehkostí“. Bezpochyby se u ní střídá tvůrčí nadšení i tvůrčí krize jako u každého, kdo se o něco snaží a někam směřuje. Ale ono nadšení jednoznačně vítězí a každá krize je jen odrazovým můstkem, dalším stupněm na cestě k sebepoznání a reflexi světa kolem nás. Na vytříbenou formu, kterou nám tuto reflexi předává, mělo velký vliv dlouhodobé samostudium i absolvování téměř dvanácti semestrů figurální kresby. Jana Krejčová hledá, nachází a tvoří. Neváhá přebírat a využívat formy, které jsou jí blízké, byť by mohly někomu připadat staromilské. Ale: Není snad prvotním účelem umění zprostředkovat svůj osobní prožitek srozumitelnou formou někomu druhému? Zde jsou tyto formy navíc vždy osvěženy osobitým přístupem. A... nemohu si odpustit dovětek: Čekali byste něco takového od tenisové trenérky?“ – tolik autorka výstavy.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 


 26. ledna  19.30

Talk show – Dárkový balíček KDJS

Divadelní sál  
  
  Druhým dárkem z našeho Dárkového balíčku KDJS je zábavný pořad

Z HOŠTIC DO BABOVŘESK 
– ZDENĚK TROŠKA a JAROSLAV SUCHÁNEK

  Jak již sám název pořadu napovídá, čeká nás večer plný zábavy, veselých historek a vyprávění. Vyprávět se bude nejen o velice slavných, velice úspěšných, ale také mnohdy velmi kritizovaných filmech tohoto nezaměnitelného režiséra, ale i o zážitcích legendy českého sportovního moderátorství Jaroslava Suchánka. Kdo zná předchozí pořad z dílny této dvojice nazvaný „Blbiny z ústní dutiny“, tak ví co očekávat. Kdo to neví, tak nesmí váhat a jistě nebude litovat rozhodnutí přijít na toto přestavení osobně.
Účinkují: Zdeněk Troška a Jaroslav Suchánek

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 
 29. ledna  15.00

Pro děti a rodiče

Divadelní sál  
  
  Jako první pohádkové představení v roce 2017 uvádíme muzikál - velice známou klasickou pohádku na motivy bratří Grimmů 

O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE

  V jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit? Vždyť přece láska ta všechno překoná, láska je silnější než zlo.

Hrají: Julie Jurištová, Veronika Baldriánová/Jiřina Daňhelová, Libor Jeník/Jiří Krejčí, Aleš Kubát/Lukáš Kofroň, 
Michal Dadura/Lukáš Borik

Vstupné: 80 Kč  •  Délka představení: cca 65 minut (bez přestávky)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 31. ledna  19.30

Předplatné divadla

Divadelní sál  
  
  Svého letošního prvního divadelního představení se dočkají i majitelé předplatného divadla. Do divadelního sále Vás zveme na komedii Jiřího JUSTA, kterou do Sedlčan přiváží Fanna agentura Dany Homolové

domaci@stesti.hned

   Hlavní hrdinka této svěží komedie, Vilemína Gruntorádová, přijde jako hospodyně z agentury Domácí štěstí udělat pořádek do moderní rodiny. Rázná žena s prořízlou pusou, která čmouhy umývá slivovicí, koberce čistí hovězí žlučí a umí uvařit pořádnou dršťkovou. Okamžitě ale vycítí, že v tomto manželství není něco v pořádku a začne dávat rozklíženou dvojici dohromady. Diana - marketingová ředitelka, Hugo - bohémský umělec na volné noze. O veškerý chod domácnosti se stará on, ona vydělává. Ale nefunguje to. S vražednou otevřeností a se slovy: „Děti moje, řeknu to upřímně, ale s taktem: Váš sexuální život nestojí za nic!“ začne Vilemína řešit manželské soužití a to s bezednou zásobou léty prověřených rad, jak krize v kuchyni a loži překonávaly naše babičky. Domácí štěstí vychází z témat oblíbeného televizního seriálu a knihy Ivy Hüttnerové „Domácí štěstí“. Dozvíme se mimo jiné, jak si manželé mají jeden druhého vážit, jak zafunguje „sporýš lékařský“ i celer v manželském loži a další moudra k dosažení „štěstí manželského“. Pro Ivu Hüttnerovou je to po letech nová zajímavá role, která v mnohém připomíná nezapomenutelného strýce Pepina v dramatizaci Hrabalových Postřižin v Rubínu. 

Hrají: Iva Hüttnerová, Michaela Dolinová, David Suchařípa

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení: cca 105 minut (+ přestávka)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 

PŘIPRAVUJEME NA ÚNOR 2017

 
  
pondělí 
6. 2.
  
  KABARET (Světový muzikál)
 
Divadlo – Dárkový balíček
  
pondělí 13. 2.
  
  VIDEOPŮJČOVNA 
 
Travesti show
  zakoupit vstupenku
  
středa
15. 2.
  
  RADŮZA s kapelou Koncert
  zakoupit vstupenku

  
  
neděle
19. 2.
středa 22. 2.
čtvrtek 23. 2.
  
  TŘI BRATŘI
 
Divadlo mimo předplatné
  
pondělí 27. 2.

  KOUZELNÁ FLÉTNA
 
(zahájení festivalu Sukovy Sedlčany)
  Předplatné divadla 

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY