Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  

 7. prosince  18.00

Koncert

Divadelní sál  
  
  Se žáky ZUŠ Sedlčany se můžete opět setkat na divadelním podiu v pořadu

ADVENTNÍ ŤUKÁNÍ

  Průvodního slova se ujali žáci literárně–dramatického oboru. Tradičně vánočními písněmi a koledami se představí dětský pěvecký sbor ZÁBOJÁČEK, „Hudbu pro andělský kůr” zahrají mladí trumpetisté, zazpívá dívčí komorní soubor, dechový soubor pak zahraje písně s vánoční tématikou a zatančí žáci tanečního oboru. Také lidový dudácký soubor si připravil svůj typický vánoční program.
  Přijďte se podívat a poslechnout si nejmladší generaci velmi šikovných dětí.

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti do 15 let 20 Kč  •  Délka pořadu: cca 70 minut (bez přestávky)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo před začátkem představení na místě konání.


  od 14. listopadu

výstava obrazů

Koncertní sál  


  Další „výtvarné“ pozvání je na výstavu obrazů 
ALENY SRSTKOVÉ
, která má název

NA CESTÁCH S PALETOU

  Úspěšná malířka Alena Srstková se zabývá především malbou krajin i když namalovala i několik obrazů figurálních (jeden z nich byl prodán do Anglie, druhý do Švédska, další dva byly prodány při charitativních akcích). Navštěvovala kurz malování různými technikami u malířky Tatjany Macholdové, v r. 2013 absolvovala stáž olejomalby u akademického malíře Jana Pištěka. Přestože k malířskému stojanu a paletě zasedla docela nedávno na rozhraní let 2009/2010 po odchodu do invalidního důchodu, jsou její výtvarná díla uznávána a ceněna i kolegy z oboru. Její obrazy vyzařují klid, pohodu a zvláštní tajemno. 
  Její první výstava se uskutečnila již na jaře roku 2013 v Brandýse nad Labem, následovaly pravidelné výstavy v Brandýse nad Labem, v Praze na Staroměstském náměstí, v KC Praha 10, Praha 4, v galerii Portheimka na Smíchově, v KC Beseda Klánovice, v galerii Korzo v Praze. Takže výstavní aktivita je velká a platí to i pro další období. V lednu 2017 ji čeká výstava v Praze 2, v květnu výstava ve Štětí, dále výstava v divadle u Hasičů, ve Slaném a v lednu 2018 výstava v Karlových Varech.

Výstava je přístupná v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

 9. prosince  19.30

Předplatné slova, hudby a poezie

Koncertní sál  
  
  NOVÝ TERMÍN PŘEDSTAVENÍ - přesunuto z 29. 11. 2016

   Druhé představení letošního cyklu slova, hudby a poezie je věnováno významnému letošnímu jubileu - 700. výročí narození Karla IV.

VIVAT CAROLUS QUARTUS

...je název pořadu v kterém účinkují dva velikáni české kulturní scény – pánové
   ALFRED STREJČEK – umělecký přednes
   ŠTĚPÁN RAK – koncertní kytara. 
Je to koncertní hold Otci vlasti, římskému císaři a českému králi Karlu IV. Pořad je z repertoáru Divadla Lyra Pragensis.

Vstupné: 200 Kč  •  Délka pořadu: cca 70 minut (+ přestávka)  •  ZAKOUPIT VSTUPENKU  
•  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 11. prosince  17.00

Divadlo mimo předplatné

Divadelní sál  
  
  Po krátké době se k nám vrací Spolek divadelních ochotníků Petrovice a tentokrát v početném zastoupení. Tentokrát uvádí hru

VINNETOU

  Tato hra autora Petra Kolečka není klasickým uvedením napínavého příběhu apačského náčelníka! Kdo očekává klasický příběh Vinnetoua, tak se jej nedočká!!! Nenechte se zmýlit názvem a přijďte se podívat na příběh hlavního hrdiny, který vzhlíží k hodnotám, které ctil Vinnetou … ale život takový není … ten příběh o pokrevním bratrství ušlechtilého indiánského náčelníka a udatného greenhorna, který se stal nejslavnějším zálesákem Divokého západu, je v Čechách všem dobře známý… Ostatně, kdo se v dětství alespoň na chvíli nestal Vinnetouem či Old Shaterhandem (nebo Ribannou). A kdo měl houpacího koně, pojmenoval ho nejspíš Hatátitlá anebo Ilčí. Co na tom, že se Karel May do Ameriky podíval až dávno potom, co Vinnetoua dopsal. Co na tom, že se všichni ti filmoví indiáni ve skutečnosti jmenovali Gojko, Dragan nebo tak nějak, Vinnetou byl Francouz a jediný skutečný Američan hrál Němce… přece na tom příběhu je cosi výjimečného. Nejspíš ty osudové zvony. A co má společného středověké hradiště Drahúš se zlatem z Nugget-tsilu? Inu, nejspíš zase ty zvony.

V režii Pavla Kubíčka hrají: Jan Kubíček – Karel, Old Schatterhand, Aleš Hejhal – Vinnetou, Richard Kolín – Luděk, Santer, Pavel Kdolský – Sam Hawkens, Matouš Bílek – Castlepool, Vláďa Čanda – Bancroft, Petr Štěpánek – Inčučuna, Jarda Fedas – Klekí Petra, Eva Fořtová – Nšo-či, Pavel Kubíček – Medvěd, Pája Bartošová – Medvídek, Anička Jarolímková – Ribana, Standa Kubíček – Tašunka, Ondra Fiala – Kulaté sklo, Lucka Šimečková – Indiánka

Vstupné: 90 Kč  •  Délka pořadu: cca 75 minut (+ přestávka)  •  ZAKOUPIT VSTUPENKU  
•  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo před začátkem představení na místě konání.

 
 15. prosince  19.30

koncert

Divadelní sál  
  
  Do Divadelního sálu KDJS Vás zveme na pořad

SPIRITUÁL KVINTET – VÁNOČNÍ KONCERT

  Spirituál kvintet je nejstarší, a dnes již zcela neoddiskutovatelně legendární česká folková skupina. O čemž svědčí mimo jiné i to, že pětapadesátiny své činnosti oslavil tento soubor loni v říjnu hned pěti vyprodanými koncerty v pražské Lucerně. Rozepisovat se o dlouhé historii Spirituál kvintetu by bylo nošením dříví do lesa. Od roku 1960, kdy vznikl, se stal nedílnou součástí naší kulturní scény, stálicí, jakou jistě zaznamenal každý milovník nejen folkové hudby. A tento stav je trvalý i v jedenadvacátém století. Spirituál kvintet na aktuálních koncertech představuje koncertní program, ve kterém nechybějí ani ohlédnutí za časy dávno minulými. Posluchači tedy mají možnost poslechnout si znovu písně již téměř zlidovělé, jako Zelené pláně, Žízeň, Batalion, Širý proud, Mlýny nebo Trudova žena vedle novinek, které ovšem nezapřou dobře známý a charakteristický zvuk Spirituál kvintetu. Samozřejmě že předvánoční koncerty nabízejí i řadu písní spojených právě s tímto obdobím, jako například Bim bam, Jméno zná i král, Třešničky, Z Betléma se ozývá a další.

Jiří Tichota, Dušan Vančura, Zdena Tichotová, Jiří Cerha, Veronika Součková, Jiří Holoubek a Pavel Peroutka 
- to je Spirituál kvintet roku 2016.

Vstupné: 250 Kč  •  Délka pořadu: cca 105 minut (bez přestávky)  •  ZAKOUPIT VSTUPENKU  
•  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.


(snímky: www.spiritualkvintet.cz)

 18. prosince  15.00

koncert

Koncertní sál  
  
  Netradiční koncert se uskuteční v Koncertním sále KDJS a jeho výstižný název napoví jaké hudbě je věnován.

VÁNOČNÍ MYSLIVECKÉ TROUBENÍ

...je název koncertu čtyř trubačských souborů. Vystoupí BORŠTÍ TRUBAČI, PODBRDŠTÍ TRUBAČI, TRUBAČI OD ČERTOVA BŘEMENE a BENEŠOVSKÉ HORNY. Pořad moderují Jaroslav Strejc a Ludmila Vondráčková a seznámí nás nejen s účinkujícími soubory a klasickými mysliveckými signály, ale zazní i hudba 17. a 18. století. Zazní skladby L. Koželuha, J. Selementa, A. Dyka, J. I Linka a dalších.

Vstupné: 120 Kč  •  Délka pořadu: cca 75 minut (+ přestávka)  •  ZAKOUPIT VSTUPENKU  
•  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 21. prosince  18.00

koncert

Divadelní sál  
  
  Na tradiční vánočně laděné představení sedlčanských sborů a ZUŠ Sedlčany Vás zveme i letos a tentokrát půjde dokonce o „dvojpředstavení”.

V ADVENTU PŘED VÝCHODEM SLUNCE 

...je mezigenerační představení žáků literárně–dramatického a tanečního oboru ZUŠ Sedlčany, společně s učiteli a hosty. Rozpomínají se na mizející obrazy adventního času a na tradici rorátních zpěvů. Představení nás zavede ze současnosti do minulosti a osloví nás tancem, pohybem, hudbou a zpěvem.

VÁNOČNÍ KONCERT pěveckého sboru Záboj bude opět plný českých i evropských koled a vánočních písní. Zazní i jímavá pastorela J. J. Ryby Rozmilý slavíčku. Společně se v programu představí dětský pěvecký sbor Zábojáček a hudební doprovod připravilo několik učitelů ZUŠ Sedlčany. 

Vstupné: dospělí 80 Kč, děti do 15 let 20 Kč  •  Délka pořadu: cca 70 minut (+ přestávka)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 25. prosince  15.00

Vánoční koncert

Divadelní sál  
  
  Do Divadelního sálu KDJS Vás zveme na tradiční sedlčanský vánoční koncert, který letos nese název 

MODRÁ HVĚZDA VÁNOC

  Pořad je určen nejen milovníkům hudby, kterou známe z klasických českých filmů či z podání snad nejznámějšího interpreta tohoto stylu - Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Tento speciální koncertní program orchestru BLUE STAR Václava Marka je věnovaný svátkům vánočním s podtitulem „… aneb jaká hudba zněla nejen o prvorepublikových vánocích …“. V provedení tohoto orchestru, zpěváků a orchestrálních sólistů uslyšíme například skladby White Christmas, Tiše padá sníh, Jingle Bells, OhLady Be Good a mnoho dalších. Z celého pořadu dýchá vánoční pohoda a tu si můžete vychutnat i Vy.

Vstupenky je možné si zakoupit v předprodeji na radnici nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání. Vstupenky je možno pořídit rovněž na www.kdjs-sedlcany.cz. Vstupné: 250,- Kč. Délka představení cca 105 minut bez přestávky.

Vstupné: 250 Kč  •  Délka pořadu: cca 105 minut (bez přestávky)  •  ZAKOUPIT VSTUPENKU  
•  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo (pokud budou) před začátkem představení na místě konání.

 
 

PŘIPRAVUJEME NA LEDEN 2017

 
  
čtvrtek
12. 1.
  
  LIGA PROTI NEVĚŘE
 
Divadlo – Dárkový balíček
  
čtvrtek
19. 1.
  
  POD STŘECHAMI PAŘÍŽE
 
Předplatné poezie

(zdroj snímků: petrmikeska.estranky.cz)
  
čtvrtek
26. 1.
  
  Z HOŠTIC DO BABOVŘESK
 
Z.Troška a J.Suchánek – Talk show
  Dárkový balíček


  
neděle
29. 1.
  
  ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA
 
Pro děti a rodiče
  
úterý
31. 1.
  
  DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ@IHNED
 
Předplatné divadla

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY