Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      

  

  25. října  18.00

Koncert

Divadelní sál  
  
   Čas neúprosně běží a i v letošním roce se uskuteční tradiční a tentokráte již jubilejní 10. ročník pořadu, který nese název

KONCERT UČITELŮ ZUŠ

   V roce 2007 se zrodila v hlavě ředitelky Základní umělecké školy Sedlčany Vladimíry Severové myšlenka představit veřejnosti nejen vystoupení žáků, ale rovněž prezentovat umění učitelů této školy. Část učitelů tuto myšlenku podpořila a tak se 11. dubna 2007 v koncertním sále KDJS uskutečnil „1. Koncert učitelů Základní umělecké školy Sedlčany“. Další ročníky se z důvodu nedostačující divácké kapacity přesunuly do většího Společenského sálu a již několik let tento pořad bývá realizován v největším sále – v sále Divadelním.
   Letošní jubilejní koncert opět nabídne návštěvníkům pestrou směsici vystoupení současných i bývalých pedagogů ZUŠ a jejich hostů. Nebudeme program prozrazovat, ale zazní sólová hudební i pěvecká čísla, zahrají menší soubory a tradičně také Učitelský Big Band vedený Pavlem Fořtem. Žánrově bude program rovněž velmi pestrý – od tzv. vážné či klasické hudby se postupně přeneseme přes country, rock’n’rool, jazz, pop až k muzikálové či filmové hudbě. Zazní např. hudba z muzikálu Evita či z TV seriálu Cirkus Humberto a také např. skladby z repertoáru populárního Semaforu, skupiny QUEEN či Nashvillských country kapel a v neposlední řadě i vlastní skladby učitelů ZUŠ. 
   Srdečně Vás zvou účinkující učitelé ZUŠ Sedlčany a také spolu pořádající KDJS.

Vstupné: 80 Kč, děti do 15-ti let zdarma (a proto vstupenky nebudou číslovány a nerezervují se pevná místa v hledišti)  •  Délka pořadu: cca 85 minut (+ přestávka)
ZAKOUPIT VSTUPENKU
  •  Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji na radnici nebo před začátkem představení na místě konání.

  od 7. října

výstava fotografií

Koncertní sál  
  
   Od 7. 10. 2016 bude pro Vás připravena výstava malíře z podblanicka, který se věnuje výtvarnému umění již od svého mládí. Je jím 

JOSEF BURKHARD,

člen mezinárodního uměleckého projektu tolk.cz, který prezentuje tvorbu umělců po celém světě. Dále je členem Podblanické galerie ČSOP Vlašim a klubu přátel PG a ART galery. Žije a tvoří v Načeradci pod Blaníkem. První výstava byla uskutečněna v roce 2004 právě u nás v Sedlčanech a byla velmi úspěšná. Pro velmi kladné ohlasy prezentuje svá díla v dalších městech naší republiky např. ve Vlašimi, Benešově, Pelhřimově, Praze, Kolíně a dalších. K tvorbě malíř používá klasickou techniku olejomalby. Jeho vzorem a učitelem byl světově uznávaný malíř Bob Ross. Vystavované obrazy jsou odrazem malířova ducha a charakteru. Malování je pro něj blahodárný čas dávající mu pocit klidu a svobody.

Výstavy jsou přístupné v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 

  

 

PŘIPRAVUJEME NA LISTOPAD 2016

 
  
neděle
  6. 11.
  
  Hurá na duchy 
  aneb Zachraňme divadlo 
  s MAJDOU A PETREM
 
Pořad pro děti a rodiče
     
  
úterý
  8. 11.
  
  ANI ZA MILION
  Spolek divadelních ochotníků Petrovice
 
divadlo mimo předplatné
 
Předprodej vstupenek

  

  
středa
  16. 11.
  
  BLUE ORCHESTRA 
  (Sedlčanský Big Band)
 
koncert mimo předplatné

  

  
pondělí
  21. 11.
  
  LACO DÉCZI s Celulou New York
 
koncert
  Předprodej vstupenek
  
od
 23. 11.
  
  BEDŘICH SMETANA 
  – THE GREATES HITS
 
Představení v provedení sedlčanských ochotníků. Termíny budou uvedeny v listopadovém kulturním kalendáři.  
  
úterý
  29. 11.
  
  VIVAT CAROLUS QUARTUS 
  (Alfred Strejček a Štěpán Rak) 
 
Předplatné slova, hudby a poezie
  Předprodej vstupenek

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY