Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

      


  

  27. března  19.30

Předplatné slova, hudby a poezie

Divadelní sál

 
   Na poslední představení letošního předplatitelského cyklu slova, hudby a poezie Vás zveme do Koncertního sálu KDJS na klasický hudebně-poetický pořad nazvaný

VEČER HUDBY A POEZIE

Účinkují: 
Petra Špalková - umělecký přednes
Jitka Jiříčková – housle
Vítězslav Podrazil - klavír

   V pořadu zazní například poezie Jaroslava Seiferta, Heinricha Heineho, Františka Gellnera a hudební složka bude sestavena z děl Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Claude Debussyho, Pabla de Sarasatese.

  


Petra Špalková

Vstupné: 180 Kč  •  Délka představení: cca. 80 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  od 9. března 

   Výstava

Koncertní sál

 
Výstava fotografií Vladimíra Stibora 

„Poslední obrazy“

   Prozaický titulek přibližuje již osmou výstavní kolekci více než padesáti barevných velkoplošných fotografií Vladimíra Stibora. Je synem novináře Štěpána Stibora z Počepic. Autor /59 let/ pochází z Nechvalic u Sedlčan, kde prožil krásné dětství a kam se po dvacetiletém působení v Praze vrátil. Je otcem již dospělých dcer Diany a Luciány, patnáctiletého syna Štěpána. Soustavně se věnuje reportážní a umělecké fotografii, snímky této expozice spadají časem svého vzniku do období posledních dvou let. Výstava přibližuje nezvyklé pohledy na přírodu zdejšího kraje lidí a kamenů, nabízí portréty osobností žijících na pravém břehu Vltavy. Rovněž přináší momentky i odvrácenou tvář lidského života. V poslední části expozice lze nalézt i obrázky z cest. Na své pouti za hledáčkem objektivu měl Vladimír to štěstí potkat se s mistry české současné fotografie. Seznámil se s fotografem Janem Reichem, který pobýval řadu let na chalupě v nedaleké Křemenici. Na čaji v Neoluxoru sedával s pražským umělcem Františkem Dostálem, několikrát spolupracoval s litoměřickým tvůrcem fotografie Stanislavem Ladou, přátelství jej spojilo i s moravským mistrem Jindřichem Streitem. 

Všichni příznivci i milovníci fotografie jsou srdečně zváni.

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 
 

  29. března  20.00

Taneční večer

Společenský sál

 
   Na poměrně netradiční akci (pro KDJS) Vás zveme do Společenského sálu KDJS. Sami protagonisté s ní mají velice dobré zkušenosti například z úspěšných koncertů v téměř legendární Malostranské besedě v Praze, takže úspěšný pořad je připraven i pro sedlčanské publikum.

BLUE ORCHESTRA se tentokrát představí ve zcela novém světle. Večer plný taneční hudby, parket plně k dispozici, skvělá nálada a vybraná společnost – to vše a ještě víc je

VELIKONOČNÍ TANČÍRNA

   Dárek pro všechny příznivce každoročních koncertů sedlčanského orchestru v KDJS, kteří kdy zalitovali, že při vystoupení nemohou tančit. V přibližně tříhodinovém hudebním pásmu zazní dobře známé melodie, ale chybět nebudou ani zcela nové skladby. Afterparty povede DJ Swing Garden (Elektro Swing Bohemia) až do 1 hodiny po půlnoci.
  

Vstupné: k sezení u stolu 180 Kč, na stání 140 Kč  •  Délka akce je cca. 300 minut
Omezený počet míst k sezení v sále •
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  5. dubna  19.30

koncert

Společenský sál

 
   Přibližně po roce se vrací na sedlčanské podium mladá talentovaná zpěvačka, skladatelka a kytaristka

ADÉLA JONÁŠOVÁ

   Vloni zde byla jako členka dívčí kapely své maminky Pavlíny Jíšové, ale tentokrát bude tato mladá zpěvačka sama tou hlavní postavou koncertu. 
Hostem bude Vilém Roubíček - písničkář hrající vlastní folkové písničky s prvky rocku a popu. Charakterizuje ho poetický tón textů, specifický hlas, zvuk cedrové kytary, vše doladěné pocitovou hrou na foukací harmoniku.
   Adéla sama o sobě napsala: „Jsem zpěvačka a písničkářka z Českých Budějovic. Své písně hraji především na kytaru. Na pódiích jsem osm let vystupovala v kapele skvělé zpěvačky a písničkářky Pavlíny Jíšové. Diváci nás mohli vidět a slyšet i v duu s autorskými písničkami matky a dcery. Hostuji na albech různých žánrů a interpretů, například Aleše Brichty či Pavla Žalmana Lohonky. V roce 2015 jsem vydala své první EP se čtyřmi písničkami a k EP vyšel také první oficiální klip k písni Dejvice. V roce 2016 vyšlo CD Dobrodruh. V roce 2017 vznikly další oficiální klipy k písním Salsa a České Budějovice.”
   S písní „Salsa“ Adéla úspěšně boduje i v rozhlasových hitparádách – např. v soutěži ČRo „Česká dvanáctka“. 
  


Adéla Jonášová

Vstupné: 120 Kč  •  Délka představení: cca. 70 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  od 10. dubna 

   Výstava

Koncertní sál

 
V úterý 10. dubna 2018 proběhne od 17.00 hodin v koncertním sále KDJS Vernisáž výstavy 

Daisy Mrázková:
Malé knihy o velkých věcech

   V. Křenková napsala: „Vernisáží zahájíme výstavu celoročního projektu výtvarného a literárně–dramatického oboru ZUŠ Sedlčany o příbězích a knihách Daisy Mrázkové. Citlivě zpracované témata o přírodě, zvířatech, přátelství a lásce ke světu jsme s žáky prožívali celý půl rok v hodinách na soustředění, dílnách i exkurzi v Praze, kde jsme navštívili výstavu o samotné Daisy. Dramatický obor nastudoval autorské divadlo Jaroslavy Trojanové inspirované právě knihami Neplač, muchomůrko a Haló, Jacíčku v hodinovém představení Jak šumí les.“

Výstava je přístupná v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech – v pracovní dny v době od 8.00 do 16.00 hodin a při každé večerní kulturní akci. 
 

 

  10. dubna  19.30

koncert

Divadelní sál

 
   V Divadelním sále KDJS uvádíme první letošní pořad začleněný do pořadů, kterými v Sedlčanech budeme slavit 100. výročí založení republiky. A bude to koncert skutečně velkolepý. Opět uvítáme jedno z nejlepších a největších českých hudebních těles, kterým beze sporu je

ÚSTŘEDNÍ HUDBA
ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

   U tohoto tělesa je dobrou tradicí spolupráce s vynikajícími sólisty a nebude tomu jinak ani letos. O pěveckou část se postará vynikající sólistka Národního divadla

LUCIE SILKENOVÁ.

Dále vystoupí známý výborný swingový zpěvák a moderátor ČRo Dvojka 

JAN SMIGMATOR.

Nedílnou součástí těchto koncertů jsou i sólová vystoupení vynikajících instrumentalistů tohoto tělesa. Program je skutečně pestrý a zazní skladby českých a světových skladatelských hvězd. Namátkou uvádíme - B. Smetana, W. A. Mozart, E. Morricone, J. Ježek, J. Wiliams, P. Anka. 


   

Vstupné: 220 Kč  •  Délka představení: cca. 100 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM  nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  11. dubna  19.30

Divadlo - předplatné

Divadelní sál

 
   Posledním představením letošního předplatitelského cyklu divadla je velice zajímavá adaptace novely Bohumila Hrabala

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE

   Příběh Jana Dítěte, malého pikolíka, který jde za svým velkým snem. Prochází učňovským obdobím v časech první republiky, zažívá dramata druhé světové války a svůj život uzavírá v nelehkých časech budování socialismu v Čechách. Jeho dramatickou a nevšední cestu vylíčil ve známé novele Bohumil Hrabal svým nezaměnitelným a nádherným českým jazykem, typickým humorem i uměním paradoxu. To všechno ožívá i v dramatizaci I. Krobota a P. Oslzlého a naší inscenaci, ve které si roli hlavního hrdiny přímo před vašima očima předávají herci Viktor Kuzník, Pavel Batěk a Pavel Rímský
   Premiéra inscenace proběhla v roce 2017, kdy si kulturní svět připomínal dvacáté výročí úmrtí Bohumila Hrabala - slavného českého spisovatele, pábitele, který uměl cedit skutečnost přes diamantové očko inspirace…
  

Vstupné: 350 Kč  •  Délka představení: cca. 115 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  17. dubna  19.30

koncert

Společenský sál

 
   Do Společenského sálu s klubovou úpravou Vás zveme na velice zajímavý pořad nazvaný

TEĎ A TADY,

v kterém účinkují 
BÁRA SMEJKALOVÁ
, DÁŠA ZÁZVŮRKOVÁ 
a speciální host JITKA MOLAVCOVÁ.

   Akustický komorní koncert třech zpěvaček, které se setkávají na jevišti divadla Semafor. Dášu Zázvůrkovou a Báru Smejkalovou pojí nejen přátelství, ale i autorská tvorba. Jitka Molavcová vystoupí s šansonovým repertoárem známých evergreenů J. Brella a představí se i ve své životní roli Dolly Lewiové. Dáša Zázvůrková je šansoniérka a autorka úspěšného singlu Kloboučky pampelišek.
Bára Smejkalová, zpěvačka kapely D.O.R.A. Na kytary doprovází: Zdeněk Zázvůrek a Ladislav Štefek.

Regionální poznámka KDJS:
Bára Smejkalová působí jako učitelka zpěvu na ZUŠ Sedlčany a Dáša Zázvůrková pochází z nedalekých Votic. Takže dámy jsou „v podstatě domácí“.
  

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení: cca. 90 min (bez přestávky)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

  18. dubna  16.00

 VSTUPENKY

vyhrazeno pro důchodce

Divadelní sál
  18. dubna  19.30  VSTUPENKY Divadlo mimo předplatné  
  19. dubna  19.30  VSTUPENKY Divadlo mimo předplatné  
  22. dubna  15.00  VSTUPENKY Divadlo mimo předplatné  
  24. dubna  19.30  VSTUPENKY Divadlo mimo předplatné  
  29. dubna  15.00  VSTUPENKY Divadlo mimo předplatné  

 
   V rámci letošního festivalu Sukovy Sedlčany sehraje Spolek divadelních ochotníků Sedlčany pohádkovou komedii autorů Zdeňka Svěráka a Karla Smyczka

LOTRANDO A ZUBEJDA

   Hra je známá především úspěšným filmovým zpracováním s jednoduchou melodickou hudbou Jaroslava Uhlíře. Moderní pohádka, jejíž inspirací byla literární předloha Karla Čapka – Devatero pohádek, vtipně spojuje příběhy vzdělaného loupežníka Lotranda a rázovitého drvoštěpa, považovaného za doktora. 
V režii Renaty Holoubkové v hlavních rolích účinkují:
     Lotrando    Tomáš RAUSCHER
     Zubejda     Tereza MARKOVÁ
     Drnec        Jaroslav REPETNÝ
     Lustig        Sláva BLOCH
     Sultán       Miroslav BOUČEK
     Starý Lotrando Jaroslav KOLSKÝ
     Vincek      Jiří BOSÁK
     Hálí          Milan JÍCHA
     La Mad      Vlaďka KALINOVÁ
     Převor      Pavel ŽAK
     Maceška   Miloslava KELICHOVÁ
Dále hrají a zpívají:
     Richard Otradovec, Jakub Chaloupecký, Jana Smrtová, Petra Daňková, Jan Náhoda, Josef Sosnovec, Marek Kolský, Michal Bergl, Lidmila Sunegová, Vladimír Hůla, Irena Čedíková, Jaroslav Mrvka, František Zeman, Bohuslav Sosnovec, Dominik Tomášek, Barbora Kolářová, David a Matěj Skalníkovi, Jana Šimková, Vendula Marešová, Jan a Jiří Štemberkovi, Tobiáš Kelich, David Heran, Tereza Příhodová, Jonáš a Eliáš Kruchňovi, Karolína Moščovičová, Lukáš Budka, Filip Havel, a tanečnice TK SLIMKA Sedlčany pod vedením Gabriely Květové.
Pod taktovkou Moniky Podrázké naživo hrají: Ivan Žak, Klára Caltová, Jan Mandovec, Tomáš Holoubek, Eva Mayerová, Vojtěch Süsser
  


Vstupné: 100 Kč (představení pro důchodce 50 Kč)  •  Délka představení: cca. 90 min (+ přestávka)
Vstupenky je též možné zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru na nám. TGM nebo na místě před začátkem představení.

ZAKOUPIT VSTUPENKU

 

DÁLE PŘIPRAVUJEME

 
středa 2. 5.    DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ
Divadlo mimo předplatné
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
neděle 13. 5.   AŤ ŽIJÍ STRAŠIDLA!
Pro děti a rodiče
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
středa 16. 5.   ČECHOMOR 
Koncert
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
od 17. 5.   TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA
série 4 představení Spolku sedlčanských ochotníků
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
čtvrtek 24. 5.   SEDLČANSKÁ VONIČKA
Koncert 
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
pátek 25. 5.   MLADOTA ENSEMBLE 
Koncert – Červená Hrádek
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU
sobota 26. 5.   SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR 
Koncert – Červená Hrádek
  
ZAKOUPIT VSTUPENKU

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY