Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůPředplatitelský cyklus divadlaPředplatitelský cyklus poezieDárkový balíček

  

 sezóna 2017–2018 

  PŘEDPLATNÉ DIVADLA 2017 – 2018 – v tomto cyklu Vám nabízíme celkem sedm divadelních představení za výhodnou cenu 1.200,- Kč. Takže jedno divadelní představení vychází přibližně na 171,- Kč.
  PŘEDPLATNÉ POEZIE, SLOVA A HUDBY 2017 - 2018 – v nové sezoně Vám nabízíme opět čtyři pořady za velice příznivou cenu 500,- Kč. V tomto případě vychází cena za jedno představení na 125,- Kč.

Důležitá informace:

  Prodej průkazů předplatného probíhá od 1. června 2017 v předprodeji vstupenek v přízemí radnice v RIS na náměstí TGM v Sedlčanech. Telefonní kontakt je 318 821 158. Majitelům letošních předplatitelských průkazů byly rezervovány stávající místa do 30. června 2017. Po tomto datu byly rezervace uvolněny a nabídnuty dalším zájemcům. 
  Jsme rádi, že jsme dokázali zajistit zajímavé pořady za velmi příznivé ceny předplatného. Tím se snažíme zajistit předplatitelům výrazně výhodnější ceny oproti jednotlivě pořizovaným vstupenkám. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Divadlo

 

  září 2017    

  
Jaroslav Gillar (na motivy E. A. Poea)

BLÁZINEC

  Hra BLÁZINEC je napínavou groteskou, ve které se zmocní blázni vlády nad ústavem, který je však alegorickou podobou světa. Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty jsou doprovázeny crazy situacemi jako z němého filmu. Výstupy často připomínají dramatiku absurdního divadla. Hra je inspirována mimo jiné motivy E. A. Poea, sugestivní scény strachu a hrůzy jsou protkány typickým Poeovským humorem a vytvářejí tak pro diváka velký jevištní zážitek. Všech patnácti rolí se ujal vynikající Miroslav Táborský a zpracoval je svým osobitým způsobem.

  V režii Jaroslava Gillara hraje Miroslav Táborský

Uvádí GREEN PRODUCTION Praha
  

  říjen 2017    

  
Pavel Khek a Lenka Smrčková

CHAPLIN

  Osud Charlese Spencera Chaplina by vydal na několik divadelních her. Tak třeba jeho čtyři manželky by vydaly na slušnou tragikomedii. Jeho vztah k nemocné matce je jímavá a citlivá balada. Jeho dar najít v každé lidské situaci humor je groteska grotesknější než jeho grotesky filmové. Jeho posedlost filmem si nezadá s Mozartovou vášní k hudbě a jeho konflikt s americkou justicí by byl výsostným politickým divadlem. Chaplinův život jakoby mapoval pohnuté osudy 20. století a člověk si klade otázku: „co má dělat umělec v tomto přízemním světě?”, nebo lépe „co má dělat člověk v odlidštěném světě?”

V režii Pavla Kheka hrají: Matouš Ruml, Petr Prokeš, Lucie Matoušková, Hana Marie Maroušková, Aleš Petráš, Svatava Milková, Petr Mikeska, Roman Teprt, Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Tereza Rumlová, Barbora Mudrová, Marta Dancingerová, Sandra Černodrinská, Nina Horáková, Máša Málková, Jana Bernášková

Městské divadlo Mladá Boleslav
  


(zdroj snímků: Divadlo Ml. Boleslav)
  listopad 2017    

  
Jean Cocteau

LIDSKÝ HLAS

  Emotivní text francouzského spisovatele, básníka, dramatika a výtvarníka Jeana Cocteaua Lidský hlas vrátili na naši komorní scénu Jitka Sedláčková s Borisem Hybnerem, který se ujal jeho režie. Ve velké roli opuštěné ženy, která vede monolog s telefonním sluchátkem, se představuje Jitka Sedláčková. Hru u nás svým proslavila v sedmdesátých letech herečka Jaroslava Adamová v pražské Viole. Nové zpracování zrežíroval Boris Hybner. Hlavní představitelka do hry dodala postavu černého anděla, hrdinčina vnitřního hlasu v podání Dáši Zázvůrkové. „Nejde o zásah do textu, to je, jako bych dodala muziku. Lidský hlas není jenom slovo. Lidský hlas může i zpívat a dýchat,” vysvětluje přítomnost druhé postavy.

V režii Borise Hybnera hrají: Jitka Sedláčková a Dagmar Zázvůrková 
    


(zdroj snímku: Divadlo Kampa)
  leden 2018   Změna z prosincového termínu.  

  
N. V. Gogol

REVIZOR

  Jsme tu všichni? Je zle, jede k nám Revizor!!! Pozor, jede k nám Revizor!!! Inkognito!!! Není s ním žádná legrace! Ten nám zvedne mandle! Před časem řídil celý resort! Z něho má vítr i parlament!!! S ministrem hraje karty, k panovníkovi jezdí. Má uši – moc tenký! A hlavně nos!!! Před nikým si nebere servítky!!! Raději si všichni zameťte před vlastním prahem! Najednou strčí hlavu do dveří: „A tady vás mám, milánkové!“ – Hrůza! Je to velký zvíře a nic mu neunikne! To by mohlo vzít moc škaredej konec!!! 
  Fenomenální oslava lidské hlouposti z pera geniálního ruského autora, který ani 165 let po své smrti nezemřel. Gogol žije! Přijďte se přesvědčit, že obyčejný zázrak je mnohem silnější než neobyčejný lidský omyl.

V režii Ivany Talaváňové a Jaroslav Klouda hraje Spolek divadelních ochotníků Petrovice
    (zdroj snímků: petrpetrovice, rajce.net)
  březen 2018     

  
MILOVAT K SMRTI, 
malý muzikál o velké Edith Piaf

  Ve strhujícím příběhu sledujeme životní cestu Edith Piaf: zpívání na pařížských dvorech a uličkách, seznámení s Charlesem Aznavourem a Yvesem Montandem, fantastické úspěchy v největších evropských divadlech, turné po USA, závislost na alkoholu, muže a ženy v jejím životě, osudové vztahy, autonehody, nemoci, život plný lásky i samoty, život v chudobě i přepychu. Edith Piaf byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno…až k samotné smrti.

  Hlavní roli zpívá a představitelku Edith Piaf hraje Světlana Nálepková, dále hrají: Martin Sochor a Juraj Bernáth (alt. Miroslav Pěknic). 
  Představení živě doprovází čtyřčlenný Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara (klavír, housle, kontrabas, akordeon). Nové české texty původních písní Edith Piaf napsal Jiří Dědeček.

    


(zdroj plakátu: svetlananalepkova.cz)
  březen 2018    

  
Johann Strauss

NETOPÝR

  Jen několik operet z obrovského množství děl tohoto žánru si dodnes udrželo svojí zvláštní přitažlivost – Netopýr je rozhodně jednou z nich. Cesta k této mistrovské ukázce Straussova dramatického umění byla však spíše prozaická. Na jejím počátku stál vaudeville, tedy jednoduchá komická hra se zpěvy s názvem Le réveillon. Jejími autory byli Henri Meilhac a Ludovic Halévy – mistři libretisté, oblíbení spolupracovníci Offenbacha, ale také autoři libreta k Bizetově Carmen. Komedii pro Vídeň přeložil Carl Haffner a děj přesunul na typicky vídeňskou událost – na ples. Spolu s touto změnou se také původně „obyčejná” divadelní hra proměnila v hudební divadlo - libreto bylo nabídnuto Straussovi, který nezaváhal ani okamžik, neboť zkušení francouzští libretisté vytvořili příběh s jiskřivým humorem, který přesně odpovídal Straussově představě. Bez nadsázky lze říci, že Netopýr je jeho nejlepším dílem a skutečným úhelným kamenem operetního žánru.

V režii Martina Otavy hrají : operní soubor, orchestr a solisté Divadla F. X. Šaldy z Liberce.

    (zdroj snímků: Divadlo F. X. Šaldy Liberec)
  duben 2018    

  
Bohumil Hrabal

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE

  Příběh Jana Dítěte, malého pikolíka, který jde za svým velkým snem. Prochází učňovským obdobím v časech první republiky, zažívá dramata druhé světové války a svůj život uzavírá v nelehkých časech budování socialismu v Čechách. Jeho dramatickou a nevšední cestu vylíčil ve známé novele Bohumil Hrabal svým nezaměnitelným a nádherným českým jazykem, typickým humorem i uměním paradoxu. To všechno ožívá i v dramatizaci I. Krobota a P. Oslzlého v této inscenaci, ve které si roli hlavního hrdiny přímo před vašima očima předávají herci Viktor Kuzník, Pavel Batěk a Pavel Rímský. Premiéra inscenace proběhla v květnu 2017 - tedy v roce, kdy si připomínáme dvacáté výročí úmrtí Bohumila Hrabala. Slavného českého spisovatele, pábitele, který uměl cedit skutečnost přes diamantové očko inspirace…

Hrají: Viktor Kuzník, Pavel Batěk, Pavel Rímský, Anna Fixová, Jiří Vojta, Jaroslav Someš, Vladimír Senič, Martin Dusbaba, Šárka Vykydalová, Kateřina Fixová, Šimon Knápek a Robert Tyleček

Divadlo A. Dvořáka Příbram
  (zdroj snímků: www.divadlopribram.eu)

Poezie

  

  září 2017    

  
JAK SE HLADÍ DUŠE 

  Úsměvné a poetické setkání s básničkami Františka Novotného, písničkami Jiřího Holoubka a profesním vzpomínáním spojeným nejen s Českým rozhlasem, na jehož vlnách oba už léta plují. 

Účinkují:
Dr. František NOVOTNÝ – umělecký přednes, mluvené slovo – kdo by neznal tohoto skvělého moderátora ČR Dvojka, kde např. spolu s Luďkem Munzarem uvádí výjimečný pořad „Okouzlení slovem“. 
Jiří HOLOUBEK - hudební doprovod, zpěv, mluvené slovo – opět se jedná o zkušeného moderátora ČR Dvojka (pořady Host do domu, O původu příjmení), ale také o zpěváka a kytaristu legendární skupiny Spirituál kvintet.
 


Jiří Holoubek a dr. František Novotný
  prosinec 2017    

  
ADVENTNÍ VYPRÁVĚNÍ

  Vánoční a předvánoční povídky herce a autora Františka Kreuzmanna. Příběhy plné laskavého humoru, chápavého pohledu na lidi a svět kolem nás. To vše podbarveno příjemnou hudbou a vánočními koledami. 
Přijďte se s námi naladit na ty nejkrásnější svátky v roce...

Účinkují: 
František KREUZMANN – mluvené slovo a umělecký přednes
Zdeněk DOČEKAL - hudební doprovod
  

 
  leden 2018    

  
HVĚZDY EMY DESTINNOVÉ

  Ema Destinnová - to je i téma o spisovatelce, překladatelce a především o ženě, která měla své lásky, tajemství a spoustu zajímavých přátel. Byla velkou průkopnicí všeho nového - například se nechala potetovat. Její tělo bylo ozdobeno hady. Že jste to nevěděli? Nevadí. Dozvíte se i další zajímavosti, například o jejím přátelství s Mistry operety - Oskarem Nedbalem a Rudolfem Frimlem. To proto, že operetu milovala a také ji zpívala. Pořad je večerem plným překvapení a je stylově proveden v dobových kostýmech. Uslyšíte výběr písní, árií a duetů z jejího širokého repertoáru, ale také „dárky pro Emu“ i z jiných hudebních žánrů, zkomponované jejími slavnými přáteli.

Účinkuje TRIO HARMONIA BRNOP. A. Přikrylová, M. Buriánková, M. Ondra

  březen 2018    

  
VEČER HUDBY A POEZIE

  V souladu s názvem pořadu uslyšíme výběr z poezie našich a světových básníků – F. Villona, H. Helda, J. Nerudy, J. Seiferta, B. Reyneka a dalších. Hudební složka programu bude složena z děl A. Dvořáka, J. Suka, C. Debussyho, J. Iberta, J. Williamse a dalších. Po delším čase se na naše podium vrací klasický model poetického večera - kombinace hudby a poezie.

Účinkují:
Petra ŠPALKOVÁ– umělecký přednes
Vítězslav PODRAZIL – klavír
Jitka JIŘÍČKOVÁ - housle
  

 

Dárek

   V prodeji od 31. října 2017. Cena 600,- Kč.

 9. ledna 2018    
  
Černobílé písničky 

  Hudebně-zábavný pořad s populárním moderátorem ALEŠEM CIBULKOU 
a orchestrem
BLUE STAR VÁCLAVA MARKA
věnovaný známým filmovým hvězdám a melodiím z 30. – 40. let minulého století.

  Těšíme se na Vás, vždyť – „jen pro ten dnešní den stojí za to žít!

 18. ledna 2018    
  
TCHÝNĚ NA ZABITÍ 

  Ani sama Smrt nezabrání tchyním prudit a montovat se do života jejich mladým. Hra je o vtazích mezi tchyní a zetěm, snachou a tchyní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchyněmi samotnými. 

 20. února 2018    
  
Kožíšek je jako Hron! 

  Celovečerní zábavný pořad PAVLA KOŽÍŠKA s všestranným bavičem, populárním imitátorem a zpěvákem VLADIMÍREM HRONEM, který jako kouzelník bude i čarovat. Těžký útok na vaši bránici! Spojení dvou bavičů, které zaručuje skvělou zábavu a strhující kouzelnickou show. 

Změna termínu vyhrazena.

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ KURZY | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY