Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty


  

5. října  |  19:00

Koncert  |  Divadelní sál 


  V divadelním sále se uskuteční koncert nazvaný

LENKA FILIPOVÁ

  Lenka Filipová je velice oblíbená česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka. Sama o sobě říká: „Kytara u nás doma ležela opřená o stěnu, a tak jsem jí prostě vzala do ruky, bylo mi 9 let”. 
  Přelomové bylo její setkání s francouzským písničkářem Francisem Cabrelem a píseň Zamilovaná, kterou Cabrel složil a česky ji otextoval Zdeněk Rytíř, píseň dodnes platí za její největší hit. Nikdy také zcela neopustila svoji původní profesi klasické sólové kytaristky, což nakonec vyústilo v několik LP desek věnovaných pouze klasické kytarové hudbě. Příznivý ohlas měly i její písničky věnované dětskému publiku. To vše ji vyneslo až do první desítky v popularitě českých zpěvaček v anketě Zlatý slavík. Dostalo se jí i celé řady mezinárodních uznání a ocenění. V současné době se také nově věnuje hře na elektrofonickou kytaru. 
Spolu s Lenkou na koncertě vystoupí i její hudební hosté: 

Sean Barry - akordeon, keltská harfa
Jára Bárta
- klavír, el. piano.
  

Vstupné: 490 Kč  •  Délka koncertu cca 90 minut bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

od 21. září  |  do 20. října

Výstava  |  Koncertní sál

 


  Další výstava, jejíž zhlédnutí Vám nabízíme, se bude konat v Koncertním sále KDJS v době od 21.9. do 20.10.2023.

Výstava uměleckých děl Václava Pecha nese název

„OKAMŽIKY” 
(neboť každý obraz je zvláštním způsobem zachycený okamžik).

   Na výstavě bude představena různorodá sbírka obrazů realistických děl vytvořených nejen olejovými či akrylovými barvami, ale i kreseb tužkou s motivy přírody, zvířat a zátiší. Všechna vystavená díla jsou výtvorem rodáka ze Sedlce-Prčice VÁCLAVA PECHA, který se malování věnuje již spoustu let a domácnost se mu tedy za ty roky zaplnila obrazy. Proto téměř všechny obrazy na výstavě bude možné i zakoupit.
  

 

8. října  |  19.30

Divadlo  |  Divadelní sál


Příznivce divadla zveme na komedii Marca Camolettiho

A DO PYŽAM!
Mně z toho snad...

   Aby nenechal svoji milenku v den jejích narozenin doma samotnou, pozve ji do svého venkovského domu, kde tráví víkend se svou ženou. Aby však jeho žena nepojala podezření, pozve zároveň i svého přítele, kterého chce vydávat za milence své milenky. Netuší však, že jeho přítel je již nějakou dobu milencem jeho ženy. A že si jeho žena k tomu všemu ještě najala na víkend služebnou, která se jmenuje úplně stejně, jako jeho milenka...
   Jedna z nejúspěšnějších komedií známého autora Marca Camolettiho si neklade jiný cíl, než pobavit diváka za pomoci smršti zmatků a kamufláží, v nichž však divák neztratí nit. Kultivovaně oživuje neselhávající principy francouzské bulvární frašky. Autor má mimořádný cit pro vtip, situační a slovní komiku, umí vytvořit zajímavou zápletku a najít vtipné rozuzlení.
   Poprvé uvedena v Paříži v roce 1985, kde dosáhla více než 900 repríz.
V režii Jana Noska Nováka hrají:

Lukáš Langmajer, Lucie Zedníčková, 
Libor Jeník, Barbora Mottlová / Eliška Jansová, 
Eva Decastelo, Patrik Vojtíšek

  

Vstupné: 450 a 490 Kč  •  Délka představení cca 100 minut + přestávka  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

od 8. října  |  17:00

Taneční kurz 

 

 

Taneční škola RŠ Vás zve na kurz

LADY LATINO

Začínáme 8. 10. 2023 v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech.

   Kurz Lady Latino je zaměřen na výuku latinsko-amerických tanců
v sólové úpravě pro ženy. Je tedy určen všem slečnám a dámám, které se chtějí naučit tančit základní kroky a variace do tanců samba, čača, rumba a jive.

Termín konání: neděle 17:00 – 18:00 hodin
Cena kurzovného za osobu: 1.400,- Kč
Kurz obsahuje 10 lekcí.
Pro přihlášení do kurzu a další informace nás kontaktujte na emailové adrese: tanecniskolars@gmail.com

Neváhejte, a přijďte si užít skvělou atmosféru a radost z pohybu.
Těšíme se na Vás!

 

od 8. října  |  19:00

Taneční kurz 

 

 

  Taneční škola RŠ Vás zve na kurz

ZÁKLADNÍ KURZ SPOLEČENSKÉHO TANCE
PRO DOSPĚLÉ

Začínáme 8. 10. 2023 v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech.

   Kurz je určen úplným začátečníkům a všem, kteří si chtějí oživit
základní kroky a variace do standardních i latinsko-amerických tanců.

Termín konání: neděle 19:00 – 20:45 hodin
Cena kurzovného za celý pár: 2.800,- Kč
Kurz obsahuje 10 lekcí.
Pro přihlášení do kurzu a další informace nás kontaktujte na emailové adrese: tanecniskolars@gmail.com
   

Neváhejte, a přijďte se přesvědčit, že tančit může opravdu každý.
Těšíme se na Vás!

 

14. října  |  20:00

Taneční zábava  |  Společenský sál 

  
 Ve Společenském sále KDJS se bude konat

ROCKOVÁ TANCOVAČKA

   Je to po delší době první podzimní taneční akce pořádaná v KDJS. Účinkovat bude rocková zábavová kapela 

RETROBEAT 
ze Sedlčan, která vznikla v roce 2023. Kapela se zaměřuje převážně na slavné skladby 60. a 70. let a hraje ve složení: Pepa Stolárik (zpěv), Luboš Klouda (bicí), David Skokan (baskytara), Pavel Žak (zpěv, doprovodná kytara), Pavel Jiroušek (klávesy) a Honza Mašek (kytara). 
   V repertoáru kapely najdete hity jak od tuzemských interpretů (Jiří Schelinger, Olympic, Katapult, Flamengo,...), tak i od těch zahraničních (Rolling Stones, The Beatles, Creedance, Deep Purple, Status Quo,...).

Vstupné: 200 Kč  •  Délka akce 300 minut včetně přestávek  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem programu (pokud budou) na místě konání.

 

15. října  |  15.00

Divadlo pro děti  |  Divadelní sál 

 
  METROPOLITNÍ DIVADLO PRAHA uvádí dětský muzikál na motivy slavné pohádky 

S ČERTY NEJSOU ŽÁDNÉ ŽERTY 

   Čertovská pohádka vypráví o mladém mlynáři Petrovi, kterého zlá chamtivá macecha Dorota připraví o mlýn a všechen majetek po mamince a tatínkovi. Petr se proto vydává hledat své štěstí do světa. Cestou narazí v lese na dcery knížete; protivnou a sobeckou Angelinu a hodnou a skromnou Adélku. Mezitím se Petrova macecha spikne s místním vychytralým správcem, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny. Společně proti Petrovi kují pikle. Podaří se jim ho dostat do vězení a poté i na vojnu. Petrovi se však povede utéct, a když už neví, kudy kam, nabídne mu svoji pomoc samotné Peklo. To pečlivě sleduje špatné skutky, protože nikdy nedělá dobře, když si někdo může myslet, že zlo zůstane nepotrestáno...
  

Vstupné: 120 Kč  •  Délka představení asi 60 minut bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem programu (pokud budou) na místě konání.

 

19. října  |  19.30

Divadlo  |  Divadelní sál  |  Předplatné divadla


Nejen majitele předplatného divadla, ale všechny fanoušky divadelních představení zveme na 

MILENA MÁ PROBLÉM

  Hravé, dravé ale i vážné a především vtipné představení. Všem ženám před svatbou, po svatbě, s dětmi i bez nich, všem mužům (těm co doma uklízí i těm, co neuklízí)... Všem, co se chtějí zkrátka pobavit nad pravdivostí života. Jak řekl totiž Oscar Wilde: „Život je příliš důležitý na to, abychom ho brali vážně“ Čtyři hlasy, čtyři ženy, čtyři životní zkušenosti a jedna nevěsta v den svatby. Co všechno může v jedné vteřině nevěstě problesknout hlavou, než řekne své „ano“? A nezmění to nějak její rozhodnutí? Co když řekne nakonec „ne“? Jak se mladá dívka vypořádá s ženskou úlohou v manželství? Být vdanou ženou… ženou v domácnosti! Vařit, prát, žehlit, uklízet, mýt podlahy, mýt záchod?! Opravdu tohle chce? Ještě se může rozhodnout jinak! Zkrátka Milena se vdává a vše se zdá být jiné, než si představovala...

Hraje Šárka Vaculíková – Krausová
Autorkami tohoto komediálního monodramatu jsou Šárka Vaculíková – Krausová a Apolena Vacková, které se současně ujali i režie. 

Vstupné: 420 Kč  •  Délka programu je 70 minut bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

21. října  |  20.00

Taneční disco párty  |  Společenský sál


Do tanečního sálu KDJS Vás zveme po úspěšné lednové premiéře na další 

RETRO DANCE PÁRTY 

   Šestihodinový disco ples těch největších hitů osmdesátých a devadesátých let s přesahem na léta sedmdesátá až po současnost. Zkrátka od Abby až po Dua Lipu. Přijďte klidně v džínech, ale nejlépe buďte retro! Nejlepší kostým bude odměněn! Těšit se můžete na skvělý zvuk, světla, lasery, balónky, soutěže a mnoho dalšího. Doba je zlá, tak tancujme, dokud můžeme!

Vstupné: 250,- Kč sál. V den konání je vstupné 350,- Kč. Délka programu je cca 6 hodin.

  

Vstupné: 250 Kč, v den konání 350 Kč  •  Délka programu je cca 6 hodin  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

22. října  |  14.00

Zábavný pořad pro děti  |  Společenský sál 

 
  Ve Společenském sále proběhne představení

Kája a Bambuláček 
– BAMBULKOVÁ PÁRTY

   Kdo rád tančí, zpívá, skáče a dovádí, ten na Bambulkové párty nesmí chybět! Párty plná barev, světel a hlavně tance a zábavy nenechá sedět žádného malého, ani velkého fanouška Káji a Bambuláčka. Můžete se těšit na program, jehož součástí jsou soutěže, bláznivé kostýmy, oblíbené písničky (jako například Kulička, Lama dance a Dalmatin), ale i písničky úplně nové. 

STANDARDNÍ VSTUPENKA – 350 Kč
Zahrnuje vstup na Kája a Bambuláček – Bambulkovou Párty
  
MEET & GREET VSTUPENKA – 550 Kč
Zahrnuje vstup na Kája a Bambuláček – Bambulkovou Párty 
+ vstup na uzavřené setkání s Kájou a Bambuláčkem po koncertě 
+ unikátní Meet&Greet plakát A3 
(Dospělý doprovod bude na M&G vpuštěn se standardní vstupenkou)

Pořadatelem koncertu je KawaiiProduction s.r.o., své dotazy můžete zasílat na e-mail produkce@kawaiiproduction.cz. Vstupenky prodáváme výhradně prostřednictvím Ticketportal.cz, varujeme před překupníky nabízející předražené vstupenky, u kterých neexistuje záruka pravosti.
KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK (dospělý i každé dítě bez rozdílu věku) musí mít platnou vstupenku!

  

Vstupné: 350 / 550 Kč  •  Délka představení asi 60 minut bez přestávky  •  Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout online přímo na ticketportal.cz - HOMEtickets !!

 

od 23. října  |  do 20. října

Výstava  |  Koncertní sál

 

zdroj foto: www.trpkova.com


  Další výstava bude pro naše návštěvníky připravena od 23. října 2023. Název výstavy je 

POCITY A PŘEDSTAVY

Její autorka - Jaroslava Trpková - je profesí kosmetička, vizážistka, dermatologický specialistka a jako výtvarník je autodidakt. Od mala ráda maluje. Začínala tužkou, pastelem. křídou , akvarelem a později i akrylem. Stále toužila zkusit to i olejem. To se jí později podařilo. Dostala se na odborné kurzy a zkušenosti sbírala i pod vedením akademických malířů , kde se učila malovat olejovými barvami. Malování je pro ni relax a touha, vyjadřovat se se svými pocity náladou a představami. Nejraději maluje podle fotek, které si sama nafotí a nebo podle fotografií, které se jí dostanou do rukou a jsou inspirací pro obraz. Při malování se pak neřídí přesnou předlohou, ale dotvoří si fotku podle své představy. Někdy jí inspiruje i obraz jiného umělce. Svojí tvorbu zaměřila na realistický styl malování . Stále se snaží zdokonalovat a každý obraz je pro ní výzvou. Často jí její okolí a majitelé jejich obrazů říkají, že z nich na ně působí příjemná a klidná energie. To by si moc přála, aby tak bylo stále a aby každý vnímal , jak moc ráda své obrazy vytváří.

Vernisáž výstavy se bude konat v neděli 29. 10. 2023 od 18 hodin.
  

 

24. října  |  19.00

Koncert  |  Divadelní sál


Netradiční koncert! 

PETR BENDE & BOHOUŠ JOSEF 
- AKUSTICKÝ KONCERT


  Oba zpěváci se potkali v roce 2015 a vznikla myšlenka spojení a koncertu! 
„Máme odehraných několik desítek koncertů a vnímáme je vždy jako výjimečné.” A dále dodávají... 
Tento koncert představí posluchačům písně obou zpěváků v akustických aranžích a jelikož oba protagonisté ovládají hned několik hudebních nástrojů, tak se v koncertu objeví akustické kytary, bicí, basa a další rozličné nástroje... „Fanoušky tak necháme nahlédnout pod pokličku toho, jak skladby vznikaly.”

CO VÁS ČEKÁ? 
   Program je složený z akustických aranží autorských písní, povídáním a pohodovou atmosférou. Zazní nejznámější písně obou zpěváků jako např. Samba v kapkách deště, Nad horů svítá a mnoho dalších. Dva výrazné hlasy na jednom pódiu a písničkářská forma pořadu, pohodová atmosféra, otázky z publika a humorně laděné průvodní slovo obou protagonistů.

Vstupné: 350 Kč  •  Délka programu je 90 minut bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

28. října  |  19.00

Divadlo  |  Divadelní sál  |  Festival ochotnických divadel


   V letošní kulturní sezoně probíhá v KDJS nultý ročník Festivalu amatérského divadla a jako zahajovací představení tohoto festivalu uvádíme divadelní představení autorů CIMRMAN / SMOLJAK / SVĚRÁK

LIJAVEC

Divadelní spolek „ZVONOKAPLIČKA“ z Prosenické Lhoty nastudoval další divadelní hru z pera geniálního myslitele Járy Cimrmana, tentokráte je to HRA S OPRAVDOVÝM DEŠTĚM. 

Osoby a obsazení
Inspektor starobinců: Luboslav HAMARČÁK
Formánek: Petr ČERVENKA
Pihrt: Karel CHOCHOLOUŠEK
Správcová: Luděk BECHYNĚ
Mlynář: Vladimír KREJČÍ ml.
Režie: Pavel ZUSKA
dále účinkují: Jan BOUŠE a Zdeněk DVOŘÁK

Vstupné: 150 Kč  •  Délka programu je 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

1. listopadu  |  19:30

Show  |  Divadelní sál 

 

  
ZDENĚK IZER

VYNDAVACÍ, ZAS TAM DACÍ

   
  

Vstupné: 350 Kč  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

9. listopadu  |  19:30

Koncert  |  Divadelní sál 

 

  
   PRECEDENS 40+

   
  

Vstupné: 350 Kč  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

 

PŘIPRAVUJEME PRO SEZONU 2023–24

5. listopadu 

HONZA MÁLEM KRÁLEM
– pořad pro děti
  

7. listopadu 

JISTĚ, PANE MINISTŘE 
– Divadlo (součást předplatného)
  

9. listopadu 

PRECEDENS 40+
– koncert
  

15. listopadu 

NEZMAŘI SLAVÍ 45 LET
– koncert
  

16. listopadu 

DON QUIJOTE DE LA MANCHA
– divadlo | Divadlo Klauniky Brno
  

19. listopadu 

FIDO & HUBERT
– pořad pro děti
  

20. listopadu 

KDO SE BOJÍ BEATLES
– divadlo
Festival ochotnických divadel – Divadelní spolek LUŽNICE z Bechyně
  

22. listopadu 

KONCERT UČITELŮ ZUŠ
– koncert
  

23. listopadu 

KONCERT BAROKNÍ HUDBY
Václav HUDEČEK, K.FIALOVÁ a Atlantis Collegium

– koncert
  

28. listopadu 

ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU – K. ŠPRÁCHALOVÁ
– Poezie (součást předplatného)
  

29. listopadu 

OSM EUR NA HODINU
– divadlo
  

30. listopadu 

BENEFIČNÍ KONCERT PRO KŘÍDLA
– koncert
  

5. prosince 

VÁNOČNÍ SHOW - TECHTLE MECHTLE
– Travesti show
  

10. prosince 

KRYSÁCI A ZAMILOVANÝ EDA
– pořad pro děti
  

13. prosince 

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ
– koncert
  

14. prosince 

BLUE ORCHESTRA
– koncert
  

19. prosince 

OPERA DIVAS – VÁNOČNÍ
– koncert
  

12. února 2024 

KAFE U OSMANYHO
– zábavný pořad
  

   Dále připravujeme na rok 2023

  
KEKS – AKUSTICKÝ KONCERT (koncert), BLBEC K VEČEŘI (divadlo), KRYSÁCI A ZAMILOVANÝ LUDVÍK (pořad pro děti), J.J.Ryba - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ (koncert), BLUE ORCHESTRA (koncert), OPERA DIVAS – A. KALIVODOVÁ, T. MÁDLOVÁ, P. SENIČ a sbor Zábojáček – VÁNOČNÍ (koncert)
   

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR