Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

6. prosince  |  19.30

Koncert  |  Koncertní sál

  
   Svoji premiéru na sedlčanském jevišti si prý s radostí prožije nová skupina působící na české hudební scéně

SPIRITUÁL KVARTET

   Je to skupina přímo navazující na legendární první československou folkovou kapelu Spirituál kvintet. Kontinuitu s tímto souborem, významně ovlivňujícím domácí hudební scénu více než šedesát let, zaručuje nejen návrat k původnímu historickému názvu, ale především účast Jiřího Holoubka a Veroniky Součkové - dlouholetých členů Spirituál kvintetu. Své síly spojili se dvěma vynikajícími muzikanty - zpěvákem, skladatelem, banjistou, hráčem na steel kytaru a kontrabas Zbyňkem Burešem a kytaristou a zpěvákem, majitelem podmanivého basu Janem Jandou.
   Nabízíme tedy velmi příjemný koncert složený ze známých i nových písní a zveme v předvánočním shonu ke zklidnění a příjemnému prožití mikulášského večera.
  

Vstupné: 320  •  Délka představení: cca 110 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

7. prosince  |  18.00

Přednáška  |  Kinosál

  
   Na další součást letošních oslav 60 let sedlčanské hvězdárny Vás zveme na další oslavnou akci, kterou je po dvou výstavách a jedné vernisáži zajímavá přednáška

„DALEKOHLEDY A VESMÍR”

Přednášet bude osoba opravdu kvalifikovaná - 

pan  Zdeněk BARDON

Dokladem toho je stručný výčet jeho funkcí a působení - Čestný člen Mezinárodní astronomické Unie (Honorary Member of the IAU), Foto Ambasador Evropské Jižní Observatoře (ESO) (2018), Autor knihy: Bačkorový astronom na cestách za tmou (2021), Autor knihy Bačkorový astronom, Od brýlových čoček až po NASA. (2019), Zakladatel a předseda fotografické soutěže Česká astrofotografie měsíce (ČAM), Člen Evropské astronomické unie, Čestný člen České astronomické společnosti (ČAS), Člen Slovenského zväzu astronómov (SZA)
   Přednáška se koná v KINOSÁLE, protože součástí přednášky je i projekce.

Vstupné: 40  •  Délka přednášky cca 80 minut dle rozsahu otázek a diskuse

od 7. listopadu

VÝSTAVA


Autor: Pavel Váňa


Ing. Stanislav Boula

  
  Další výstava bude součástí průběžných oslav šedesátého výročí otevření hvězdárny Josefa Sadila v Sedlčanech. Zveme Vás na vernisáž výstavy, která proběhne v pondělí 7. listopadu 2022 od 17 hodin v Koncertním sále KDJS. 
Výstava 

„SOUČASNÁ ČESKÁ ASTRONOMICKÁ FOTOGRAFIE“ 

je převzata od Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského a Astronomického ústavu Akademie věd České republiky. Výstava je doplněna dobovými fotografiemi a dokumenty připomínající zakládající členy astronomického kroužku, výstavbu hvězdárny a činnost volného sdružení místních astronomů amatérů v průběhu uplynulých šedesáti let a zejména posledních deseti let se zaměřením na astrofotografii, fotometrii proměnných hvězd a exoplanet.

   V rámci vernisáže vystoupí vedoucí hvězdárny pan František LOMOZ, úvodní slovo k otevření výstavy pronese tiskový tajemník České astronomické společnosti /ČAS/ pan Pavel Suchan a s tématem Česká astronomická společnost – symbióza profesionální a amatérské činnosti vystoupí také předseda ČAS prof. RNDr. Petr Heinzel DrSc.

   Samostatnou součástí je prodloužená výstava obrazů ing. Stanislava Bouli „Vesmír v obrazech“.

Doprovodnou součástí výstavy bude i uvedení nové knihy Mgr. Jany Ždárské, která se jmenuje SLASTI A STRASTI VĚDCŮ NAŠÍ VLASTI. Knihu bude možno zakoupit a pochopitelně bude i autogramiáda.

 

8. prosince  |  16.00

Divadelní sál

  
Vánoční show 
Studia Dvojka Sedlčany

Vstupné: 50

11. prosince  |  15.00

Divadlo pro děti a rodiče  |  Divadelní sál


  
   Pro zájemce o dětská divadelních představení je připravena další tematicky laděná prosincová muzikálová pohádka

JAK SE ČERTI ŽENILI

   Za devatero horami, devatero řekami, v jednom malém království žije ten nejlínější princ, jakého si dokážete představit – princ Vendelín. A protože je tak líný, vládne za něj jeho teta Kordula Hamižná, která celé království pomalu rozkrádala, až se z něj stalo to nejchudší království na celém světě. Pomoci mu může už jen princezna Adélka, která se rozhodla vdát se za prince svých snů, a proto se ho vydává hledat do světa.

Představení uvádí  Metropolitní divadlo Praha.

 

Vstupné: 120  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

14. prosince  |  19.30

Koncert  |  Koncertní sál

  
   Ve Společenském sále při klubové – stolové úpravě uvítáme mladou talentovanou zpěvačku s jejím koncertním pořadem

KATEŘINA ŠEVIDOVÁ 
– Vánoční recitál

   Vánočně laděný recitál zpěvačky Kateřiny Ševidové (můžete znát z obrazovek TV Šlágr) za hudebního doprovodu Zdeňka Kopeckého. V programu zazní nejen vánoční melodie, ale také autorské písně, Kateřina má na kontě dvě CD. Jako zpestření uslyšíte známé muzikálové a popové hity, které si s temperamentní zpěvačkou jistě rádi zazpíváte.

Vstupné: 250  •  Délka představení: cca 90 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

20. prosince  |  18.00

Koncert  |  Koncertní sál

  
   Divadelní sál KDJS bude hostit tradiční pořad všech oborů ZUŠ Sedlčany

ADVENTNÍ ŤUKÁNÍ

V době čekání na Advent Vás doprovodí sv. Lucie, sv. Ambrož a další adventní postavy v pestrém pořadu složeném z hudebních, dramatických i tanečních vystoupení sólové i souborové povahy.
  

Vstupné: dospělí 150 Kč, děti do 15 let 50,- Kč  •  Délka představení: cca 60 minut (bez přestávky)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

26. prosince  |  16.00

Koncert  |  Kinosál

  
   Pořádání Vánočního koncertu na druhý svátek vánoční je v Sedlčanech dlouholetá a z celorepublikového pohledu poměrně ojedinělá tradice. I letos je koncert připraven a ponese se v populárním stylu hudby.

VÁNOČNÍ KONCERT 2022 
- VÁCLAV MAREK S ORCHESTREM


„Vánoční koncert 2022” přináší vedle domácích šlágrů a celosvětově známých a osvědčených evergreenů také oblíbené vánoční písně a skladby včetně nejkrásnějších klasických českých koled. Hlavním hostem bude vynikající zpěvačka a muzikálová herečka

Leona MACHÁLKOVÁ

   Jako další vokální sólisté vystoupí  Kamila NOVOTNÁ (herečka a zpěvačka Divadla Semafor) nebo Lenka ŠVESTKOVÁ (absolventka Pražské konzervatoře v oboru populární zpěv) a Filip HOŘEJŠ (kromě muzikálů se věnuje částečně opeře i činohře) nebo Pavel ŠVESTKA (zpěvák a houslista).
   Konferenciérem programu bude moderátor Dr. Milan MAREK

Vstupné: 350  •  Délka představení: cca 100 minut (+ přestávka)  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

od 8. ledna  |  17.00

Taneční kurzy  |  Červený sál

  
   Taneční škola RŠ Vás zve na kurz

LADY LATINO II

Kurz navazuje na výuku latinsko-amerických tanců ze základní úrovně kurzu Lady Latino. Je tedy určen všem slečnám a dámám, které se chtějí naučit nové
pokročilejší figury a zdokonalit svůj taneční projev.

Termín konání: neděle 17:00 – 18:00 hodin
Cena kurzovného za osobu: 1.000,- Kč
Kurz obsahuje 8 lekcí.

Pro přihlášení do kurzu a další informace nás kontaktuje na emailové adrese: tanecniskolars@gmail.com
Neváhejte, a přijďte si užít skvělou atmosféru a radost z pohybu.
Těšíme se na Vás!

Cena kurzovného za osobu: 1.000,- Kč

od 8. ledna  |  19.00

Taneční kurzy  |  Červený sál

  
   Taneční škola RŠ Vás zve na kurz

POKRAČOVACÍ KURZ
SPOLEČENSKÉHO TANCE


Kurz je určen absolventům základního kurzu a všem mírně pokročilým
tanečníkům bez rozdílu věku. Budeme se věnovat zdokonalování techniky, výuce nových tanců a pokročilejších variací.

Termín konání: neděle 19:00 – 20:45 hodin
Cena kurzovného za celý pár: 2.000,- Kč
Kurz obsahuje 8 lekcí.

Pro přihlášení do kurzu a další informace nás kontaktuje na emailové adrese: tanecniskolars@gmail.com
Neváhejte, a přijďte se přesvědčit, že tančit může opravdu každý.
Těšíme se na Vás!

Cena kurzovného za celý pár: 2.000,- Kč

14. ledna  |  20.00

Společenský sál

  
   

RETRO DANCE PÁRTY

Šesti hodinový disco ples s hity od 70. let po současnost, soutěže a samozřejmě i písně na Vaše přání!

Vstupné od 220 Kč, na místě v den akce 350 Kč  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

PŘIPRAVUJEME PRO SEZONU 2022–23

10. ledna 

PARTIČKA
– Zábavná show
  

11. ledna 

PŘEŽIJ COKOLIV A KDYKOLIV
– outdoorová beseda
  

 

15. ledna 

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU NA ČELE
– pohádka pro děti a rodiče
  

 

17. ledna 

IVO JAHELKA a MIREK PALEČEK – DOJKONCERT
– koncert
  

 

18. ledna 

HOUSLE
– divadlo mimo předplatné
  

 

21. ledna 

MANŽELSKÉ ZEMĚTŘESENÍ
– divadlo
  

 

26. ledna 

Jan ŠŤASTNÝ – VEČER HUDBY A POEZIE
– hudebně-poetický večer
  

 

31. ledna 

MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK tentokráte NA HORÁCH
– divadlo
  

 

14. února 

PETR HAPKA A JEHO POTMĚŠILÍ HOSTÉ
– koncert
  

 

9. března 

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA
– koncert
  

 

16. května 

DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ
– travesti show
  

 
     

   Dále připravujeme na rok 2023

  
POSEDLÍ DAKAREM (show), Ivo ŠMOLDAS a ANTIKVARTET (zábavný pořad), O STATEČNÉM MIKEŠOVI (pohádka), ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA (divadlo), HRDINOVÉ (divadlo), RODINNÝ KONCERT ZUŠ (koncert), HONZA A HEJHULÁK (pohádka), DAN BÁRTA (koncert), MICHAL NESVADBA (pořad pro děti), TED MĚ ZABIJ (divadlo), ŠTÍSTKO A POUPĚNKA (pořad pro děti),...
   

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR