Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůZakoupit vstupenkuKulturní kalendář ke staženíFotogalerie kulturního domu, nahlédnutí do kronikyKontakty

24. března  |  19.30

Divadlo  |  Divadelní sál

  
   Divadelní spolek NAŠLOSE uvádí hru Axela Hellsteniuse

ELLING & KJELL

   Dva psychicky labilní muži, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně choré, se snaží udržet si nově nabytý sociální byt, a získat lásku a slávu. Všechno nebo nic. Herecký výkon Honzy a Pavla vás přesvědčí, že bychom jim neměli svěřit ani ten byt. Avšak co je racionální a co ne? 

Představení je určeno pro věkovou kategorii 15+

  

Vstupné: 170 Kč  •  Délka představení je cca 90 min. bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

26. března  |  15.00

Kouzelnická show (nejen pro děti)  |  Divadelní sál

  
  Na jeviště sedlčanského divadla se vrací populární iluzionista

PAVEL KOŽÍŠEK

se svým pořadem

HRA KOUZEL A MAGIE

Originální a naprosto jedinečné představení je plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy nejen pro děti. Přijďte si hrát na kouzelníky a naučíte se mimo jiné také sami kouzlit.
Účinkuje Pavel Kožíšek se svojí asistentkou – v alternacích vystupuje Hana Mašlíková / Martina Dvořáková / Martina Poulíčková.

Vstupné: 200 Kč  •  Délka představení je cca 60 minut bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

29. března  |  19.00

Koncert  |  Divadelní sál


  
   Poslední nabídka měsíce března je opět hudební lahůdkou, protože do Sedlčan přijedou

Hana a Petr Ulrychovi 

a JAVORY

   Sourozence Ulrychovy a jejich soubor Javory není třeba detailně představovat. Hana a Petr Ulrychovi jsou skutečnými stálicemi na českém hudebním nebi. Hlavním důvodem oblíbenosti této dvojice je naprostá profesionálnost a špičkové umělecké výkony, na které nemá vliv čas. Nádherný hlas Hany a poetika textů Petra Ulrycha jsou garantem neopakovatelného zážitku, který přináší každé setkání s touto sourozeneckou dvojicí. Javory byly založeny již v roce 1974 a jejich „tradiční“ formace s cimbálem vystupuje v léty ustáleném složení: housle Kateřina Štruncová, cimbál Dalibor Štrunc, na postu baskytary se střídají Martin Adamus a Jakub Šimáně.
  

Vstupné: 490 Kč  •  Délka představení je cca 90 min. + přestávka  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

od 16. března

VÝSTAVA

  
  Práce žáků 1. stupně výtvarného oboru budou vystaveny jako exponáty tradiční jarní výstavy ZUŠ Sedlčany v Koncertním sále. V letošním roce jsou hlavními tématy Modrotisk, K. Čapek, Malý princ, Praha a další. 

Výstava potrvá do 14. dubna 2023.

 

 

5. dubna  |  19.30

Zábavný pořad  |  Koncertní sál 
Předplatného slova, hudby a poezie

  
   Do Koncertního sálu Vás zveme na zábavný pořad v kterém se spojuje slovo a hudba

MALÉ VZPOMÍNKY NA VELKÉ ŽENY

   Marie Formáčková opustila novinářskou dráhu poté, co jí Helena Růžičková vyvěštila z lógru budoucnost spisovatelky. Díky tomu pak vzniklo velké množství knih, v nichž svoje životní osudy jí vyprávěla Helena Růžičková, Zita Kabátová či Ljuba Skořepová. Tyto báječné dámy budou hlavními hrdinkami večera, Marie Formáčková na ně vzpomíná s vtipem a šarmem. 
   Příjemný večer pak dotvoří písničkářka Jana Rychterová, která zpívá o láskách i neláskách, jídle, radosti i smutku, zkrátka o životě.

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení je cca 80 min. bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

6. dubna  |  19.30

Hudebně – taneční večer  |  Společenský sál 

  
   Srdečně vás zveme na společenskou show sedlčanského big bandu

BLUE ORCHESTRA: VELIKONOČNÍ TANČÍRNA

   Plesová sezóna je úspěšně za vámi, ale vaše střevíce stále drží pohromadě? Že jste si nestačili naostro vyzkoušet všechny kroky, které jste si v posledních tanečních kurzech osvojili? Máte nový objev a chcete vyzkoušet, jestli vám to spolu půjde i na parketě? Nebo jste byli na našem minulém koncertě v KDJS a přišlo vám líto, že si nemůžete zatančit? Blue Orchestra je vám k službám, zaručujeme večer plný známých hitů v podání sehrané bandy muzikantů. A parket je váš…

Vstupné: sezení 250 Kč, stání 200 Kč  •  Délka představení je cca 180 min. + přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

13. dubna  |  19.00

Koncert  |  Divadelní sál 

  
   Do divadelního sálu KDJS Vás zveme na velice atraktivní a zajímavý koncert

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE 

NĚMÁ ÉRA TOUR

  Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou vydal dosud pět řadových alb. Koncertní turné v roce 2023 bude věnováno především návratu k dlouho vyprodanému debutovému eponymnímu albu, které znovu vychází v reedici. Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již více než dvacet let!
  

Vstupné: 490 Kč  •  Délka představení je cca 90 min. bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

16. dubna  |  15.00

Zábavný pořad pro děti  |  Společenský sál 

  
   Výjimečně do Společenského sálu Vás zveme na zábavný pořad pro děti s prvky varietní zábavy.

BAVÍME SE S CECILKOU

   Jak název napovídá, uvidíme v tomto zábavném dětském pořadu nejen principálku Cecilku Bobákovou, ale i její veselé kolegy a dokonce i cvičená zvířata – prostě budeme mít v KD malý cirkus. Budeme se bavit, soutěžit a tančit...

Vstupné: 120 Kč  •  Délka představení je cca 60 min. bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

17. dubna  |  19.30

Koncert  |  Divadelní sál 

  
   Pro všechny, kteří milují dobrou muziku, zejména pak swing a jazz máme připravený koncert

EVA EMINGEROVÁ 
& METROPOLITAN JAZZ BAND PRAHA

   MJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby od dixielandu po mainstream. Jeho styl vychází ze hry legendárního L. Armstronga, Roy Eldridge a dalších. Příchodem mladých hráčů nastal posun k modernějšímu přístupu k harmoniím a aranžmá jednotlivých skladeb. Zvláště rytmická skupina je motorem orchestru v níž dominuje hra pianisty Radima Linharta, který patří k nové vlně progresivních hudebníků. Jeho sólové výkony patří ke špičce současného interpretačního jazzového stylu. Na těchto základech tvoří svá sóla dechová sekce ve složení: trubka, tenor saxofon a klarinet. MJB je plně profesionální orchestr, jehož celoroční náplní je koncertování po celé Evropě.

Účinkují:
Josef Krajník - trubka, zpěv, vedoucí
Rudolf Musil - klarinet, soprán a tenor saxofon, zpěv
Radim Linhart - piano, zpěv
Václav Krejčí -kytara, banjo
Martin Kuzma - bicí nástroje
Eva Emingerová - zpěv

Vstupné: 250 Kč  •  Délka představení je cca 100 min. + přestávka  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

od 18. dubna

VÝSTAVA

  
  Od 18. dubna 2023 bude v Koncertním sále nainstalována výstava v březnu zesnulé sedlčanské režisérky Spolku divadelních ochotníků a výtvarnice, paní

LIDMILY SUNEGOVÉ.

   Výstavu připravovala již před delší dobou, a proto uvádíme její osobní pozvánku, kterou dodala její rodina.

   „Jmenuji se Lidmila Sunegová, je mi 82 let a chtěla bych Vám představit výstavu svých kreseb. Mé životní koníčky byly BALET ( statistka v Národním divadle), DIVADLO a KRESBA. Jsem vystudovaná zdravotní sestra a proto je polovina mých kreseb z lékařského prostředí, (lékaři, zdravotní sestry, pacienti) a polovina z doby, kdy jsem působila jako civilní zaměstnanec u ozbrojených složek Československé republiky. Dvě výstavy jsem měla v Praze na klinice, nyní předkládám výstavu jako režisérka sedlčanského ochotnického divadla (od roku 2005). Při režijní práci využívám kresbu pro návrhy některých plakátů nebo scénografií divadelních představení. Zájem a určitý talent pro kresbu jsem zdědila po své mamince, jejíž jméno – Libuše Kazdová – si mnozí ze starších občanů vybaví a která se podílela svými kresbami v mateřské školce a spolku zahrádkářů. Bohužel Vás nemohu svou výstavou osobně provést, neboť jsem dne 1.3.2023 ve svých nedožitých 83 letech zemřela. Verše k mým kresbám sepsala má dcera Helena Kramperová.”

 

 

20. dubna  |  19.00

Koncert  |  Společenský sál 

  
  Stalo se již dobrou tradicí, že v Sedlčanech uvádíme koncerty velkých uměleckých těles ze zahraničí. Nejinak je tomu i letos, kdy opět ve spolupráci s The Prague Concetrt Co., jsme připravili koncert velkého orchestru z Velké Británie

SOUTHAMPTON UNIVERSITY 
CONCERT BAND & JAZZ BAND 
(UK) 
(Koncertní orchestr a jazzový orchestr 
  Southamptonské univerzity)

   Ve velkém dechovém orchestru Southamptonské univerzity hraje každoročně 60 muzikantů. Jejich široký repertoár zahrnuje hudbu zkomponovanou pro dechový orchestr přes pochody, úpravy klasických nebo scénických skladeb až po hudbu filmovou. Orchestr působí jako spolek v rámci jihoanglické Southamptonské univerzity.
   Jazz Band Southamptonské univerzity letos zahajuje sedmou sezónu svého působení při škole. Oblíbenost tohoto Jazz Bandu potvrzuje fakt, že jsou nejrychleji rostoucím hudebním spolkem na univerzitě. V jejich repertoáru vedle jazzu nalezneme skladby bigbandové a swingové klasiky, funk, ale i populární písně. Zazní skladby zvučných jmen – Williams, Strauss, Darin...

Vstupné: 100 Kč  •  Délka představení je cca 80 min. bez  přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

24. dubna  |  16.00

Představení pro důchodce  |  Divadelní sál 

24. dubna  |  19.30

Předplatné divadla

26. dubna  |  19.30

Mimo předplatné

27. dubna  |  19.30

Mimo předplatné

29. dubna  |  17.00

Mimo předplatné

  
   Spolek divadelních ochotníků Sedlčany uvádí divadelní představení

Molière
LAKOMEC

   Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl Jean-Baptiste Poquelina (Molièra). Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

V režijní úpravě Lidmily Sunegové hrají:

Jiří Bosák, Pavel Heran, Růžena Zoulová, Richard Otradovec, Tereza Boučková, Jaroslav Repetný, Miloslava Kelichová, Miroslav Bouček, Jan Zdeněk, Jiří Dundr, Jan Náhoda a další.
 

Vstupné: 150 Kč (představení pro důchodce 100 Kč)  •  Délka představení je cca 90 min. + přestávka  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

17. května  |  19.00

Koncert  |  Divadelní sál

  
NÁHRADNÍ TERMÍN PŘEDSTAVENÍ.
Vstupenky zůstávají v platnosti.

   Do Divadelního sálu KDJS Vás zveme na skutečně neobyčejný koncertní projekt věnovaný vzpomínce na jednu z velikých postav československé a české hudby, kterou bez pochyb byl Petr Hapka. Koncert nese symbolický název

PETR HAPKA A JEHO POTMĚŠILÍ HOSTÉ

   Koncert mapuje hudební tvorbu Petra Hapky. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také jeho spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie. Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam jsou to osobnosti, které patří do současné české hudební špičky a jsou známí z TV, rozhlasu, muzikálů a mnoha koncertních projektů.
   V alternacích vystoupí HANA HOLIŠOVÁ, ONDŘEJ RUML, JAN MAXIÁN, JAN SKLENÁŘ, LENKA NOVÁ, PETRA HŘEBÍČKOVÁ, XAVIER BAUMAXA, JANA LOTA a další. 
   Zpěváky doprovodí skvělé hudební seskupení doprovázející mnoho špičkových českých hudebních osobností - ORCHESTR PETRA MALÁSKA.
  

Vstupné: 450, 490 a 550 Kč  •  Délka představení je cca 100 min. bez přestávky  •  Vstupenky je možné též zakoupit v předprodeji v TIC nebo před začátkem představení (pokud budou) na místě konání.

 

 

PŘIPRAVUJEME PRO SEZONU 2022–23

3. května 

SEDLČANSKÁ VONIČKA
– koncert
  

9. května 

TEĎ MĚ ZABIJ
– divadlo, Předplatné divadla
  

 

11. května 

DÍVČÍ VÁLKA
– divadlo
  

14. května 

HONZA A HEJHULÁK 
– Pohádka pro děti
  

16. května 

DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ
– travesti show
  

 

20. května 

MICHAL NA HRANÍ
– představení pro děti a rodiče
  

 

25. května 

JARNÍ ŤUKÁNÍ 
– pořad ZUŠ Sedlčany
  

26. května 

MLADOTA ANSAMBLE PRAGUE
– koncert
  

27. května 

SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
– koncert
  

7. června 

NA VÁNOCE BUDU GAY
– divadlo mimo předplatné
  

 
     

   Dále připravujeme na rok 2023

  
ŠTÍSTKO A POUPĚNKA (pořad pro děti), JAKUB ŠAFR – SWING SESSION KVARTET (koncert), 7 PÁDŮ HONZY DĚDKA (talk show), BOB A BOBEK (pořad pro děti), 1000 TVÁŘÍ ADINY (divadlo), S ČERTY NEJSOU ŽERTY (pořad pro děti), MILENA MÁ PROBLÉM (divadlo), ZDENĚK IZER – VYNDAVACÍ, ZAS TAM DACÍ (show), NEZMAŘI (koncert), BLUE ORCHESTRA (koncert), HONZA MÁLEM KRÁLEM (pořad pro děti), BENEFIČNÍ KONCERT PRO KŘÍDLA (koncert), OPERA DIVAS VÁNOČNÍ (koncert),...
   

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR