Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůPředplatitelský cyklus divadlaPředplatitelský cyklus poezieDárkový balíček

  

 sezona 2021–2022 

   V tomto období se každoročně zahajuje prodej obou našich zvýhodněných předplatitelských cyklů - PŘEDPLATNÉHO DIVADLA a PŘEDPLATNÉHO SLOVA, HUDBY A POEZIE. V letošním roce to je také tak, ale vše je díky pandemii trochu jinak.
   Platnost předplatitelských průkazů bude automaticky prodloužena na novou sezonu a jako poděkování Vám – majitelům těchto permanentek – doplníme za obě odehraná představení zdarma nové tituly, abyste si mohli užít kompletní předplatné. Tj. bude na programu sedm divadelních představení a čtyři hudebně-poetické večery. Kompletní přehled obou cyklů v aktualizované nabídce pořadů uvádíme níže.
   Majitelům letošních permanentek budou průkazy vyměněny zdarma za nové a noví zájemci o předplatné si je budou moci zakoupit od června v předprodeji vstupenek v TIC na Náměstí TGM v Sedlčanech.

   Prvním je „PŘEDPLATNÉ DIVADLA 2021–2022“ a v tomto cyklu Vám nabízíme celkem sedm divadelních představení za velice výhodnou cenu 1.400,- Kč. Takže jedno divadelní představení vychází průměrně na 200,- Kč. 

   Druhým předplatitelským cyklem je „PŘEDPLATNÉ POEZIE, SLOVA A HUDBY 2021–2022“. V nové sezoně Vám nabízíme opět čtyři pořady za velice příznivou cenu 600,- Kč. V tomto případě vychází cena za jedno představení na 150,- Kč. 

   Cena předplatného je oproti samostatně nakupovaným vstupenkám na jednotlivá představení zvýhodněna o více než 35 %, takže předplatné je skutečně výhodné.

Divadlo

 

  září 2021    

  
Neil Simon

BOSÉ NOHY V PARKU

   Líbánky skončily a mladí novomanželé Pavel a Viktorie si začínají budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují? Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm. Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce. Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují.

   Hru uvádí Agentura HARLEKÝN Praha a v režii Kateřiny Ivákové hrají:

Viktorie Bratterová - Anna KAMENÍKOVÁ (Linhartová)/Karolína VÁGNEROVÁ,
 Pavel Bratter - Radúz MÁCHA, Ester Banksová - Veronika FREIMANOVÁ,
 Hektor Velasco - Rudolf HRUŠÍNSKÝ 
    

  říjen 2021    

  
Viktorie Hradská

COMMEDIA FINITA

   Ema Destinová – mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu, která v Čechách neobstála. Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen – učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné.
   Velice úsměvné setkání s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky. Tak trochu nastavené zrcadlo české povahy. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení, v podání známých hereček, nám vtipnou formou ukazují stále přítomnou českou malost, která potírá velké talenty...

   Hru uvádí Divadelní společnost Karel Soukup a v režii Reného Příbila hrají:

učitelka zpěvu - Kateřina MACHÁČKOVÁ
uklízečka - Lucie KOŽINOVÁ
kamarádka - Valerie ZAWADSKÁ
komorná - Anna KULOVANÁ
pořadatel - Karel SOUKUP

  

  listopad 2021    

  
Martin Frič, Otakar Vávra a Hugo Haas

MRAVNOST NADE VŠE

   Ve hře inspirované stejnojmenným filmem je profesor Karas příkladem muže pevných zásad a mravného života, ale jen do okamžiku, než se objeví jeho prohřešek z mládí... Jde o typickou komedii se všemi atributy tohoto žánru. Za úsměvnými scénkami vyplouvá na povrch podstata hlouposti, snobismu a pokrytectví a kdy vnímavý divák ocení pravdivý přístup k životu -
skutečnou mravnost!
   Představení uvádí Spolek divadelních ochotníků Sedlčany v režii Lidmily Sunegové

  

  únor 2022     

  
Paul Portner

SPLAŠENÉ NŮŽKY

  Komedie Splašené nůžky má kouzlo jako žádná jiná. Dokazují to stovky repríz po celém světě. Přijďte s námi vyřešit zločin, který se stal v jednom příbramském kadeřnictví!
   Byla to vražda přímo v domě, kde žila slavná klavíristka a kde působí velmi originální kadeřník. Jak už to tak bývá, přicházejí sem lidé různí a všichni mají své osudy a problémy, s nimiž se přišli svěřit nebo je naopak utajit…? Jeden z nich je vrah. A je na vás, divácích, abyste ho pomohli odhalit.

Hru uvádí Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a v režii Milana Schejbala hrají:

Barbara Marková - Eliška NEJEDLÁ, Matěj Veverka - Robert TYLEČEK
Antonín „Tony” Řezníček - Martin DUSBABA, Eda Lorenc - Vladimír SENIČ,
 Pankrác Rosický - Petr FLORIÁN, Paní Schubertová - Helena KAROCHOVÁ    zdroj: divadlopribram.eu

  březen 2022     

  
Allan a Barbara Peasovi, Miroslav Hanuš

PROČ MUŽI NEPOSLOUCHAJÍ 
A ŽENY NEUMÍ ČÍST V MAPÁCH

  Hudební komedie, která vám poradí, jak předcházet partnerským krizím vychází z knihy manželů Peasových, které zkoumají rozdíly mezi myšlením žen a mužů a staly se světovým bestsellerem. Miroslav Hanuš si jejich dílo vzal jako základ své hudební komedie. 

   V režii Richarda Otradovce hru uvádí Spolek divadelních ochotníků Sedlčany.

    

  duben 2022    

  
Giuseppe Verdi

RIGOLETTO

   Jedna z nejslavnějších stálic operního repertoáru, výrazně inspirovaná slavnou hrou Victora Huga „Král se baví“. Samotná hra, stejně jako její pozdější hudební zpracování, je kromě jiného především kritickou sondou nekompromisně dokládající obraz vulgární, obscénní, marnivé společnosti, jež se ocitá v zářném kontrastu s citem bezvýhradným, samozřejmým, s citem bez otazníků, s křehkým vztahem otce a dcery. 

V režii Oldřicha Kříže hrají: operní soubor, orchestr a sólisté Divadla F. X. Šaldy Liberec
    


  květen 2022    

  
 J. Poláček & M .Vačkář & O. Havelka

MUŽI V OFFSIDU

  Hudební komedie o tom, že kdo zradí svůj klub, nemá štěstí v životě. Dozvíte se, co učiní vášeň fotbalová z pana Načeradce, majitele obchodu s konfekcí a gumáky a kterak otec a syn Habáskovi skrze lásku k žižkovské Viktorce dojdou rodinného štěstí. Přitom se bude vaše bránice třepetat jako míč ve svatyni soupeřova brankáře.
  V nejúspěšnější komedii v historii Městského divadla Mladá Boleslav v režii Ondřeje Havelky hrají:
Roman TEPRT, Martin ZBROŽEK , Petr BUCHÁČEK , Petra NAKLÁDALOVÁ, Eva
REITEROVÁ , Martin HRUBÝ, Karolina FRYDECKÁ, Vojtěch HAVELKA , Jakub ŠAFR a Malvína PACHLOVÁ

  zdroj: mdmb.cz

Poezie

  

  září 2021    

  
BLÍZKÉ SETKÁNÍ
…TENTOKRÁT S CYRILEM HÖSCHLEM
 

  Pozvání moderátora a hudebníka Jiřího Holoubka do Sedlčan přijal psychiatr Cyril Höschl.
  Srdečně Vás zveme na večer s povídáním nejen o psychiatrii. Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych. patří k předním českým odborníkům v oblasti psychiatrie, je ale také vysokoškolským pedagogem, popularizátorem vědy a spoluzakladatel a dlouholetým ředitelem Národního ústavu duševního zdraví.
  Přijďte si poslechnout neotřelé, originální a poučné pohledy na život, zdraví i společnost. 

Účinkují: 
Cyril HÖSCHL 
Jiří HOLOUBEK

 

  listopad 2021    

  
ŽIVÁ SLOVA JOSEFA SUKA

  Tento hudebně–literární večer vznikl cíleně jako pocta k 85. výročí úmrtí mistra Josefa Suka. Zazní například úryvky z mistrových vzpomínek na Antonína Dvořáka, z přednášky ke 100. výročí úmrtí L. Beethovena či z rozhlasových pořadů. Vše doprovodí krásná hudba Josefa Suka v podání vynikajícího klavíristy Tomáše Víška.

Účinkují: 
Martina KONVALINKOVÁ a Pavel NĚMEC 
– mluvené slovo, umělecký přednes

Tomáš VÍŠEK 
- klavír

  leden 2022    

  
VEČER HUDBY A POEZIE

  Tradiční hudebně-poetický pořad, v němž se spojuje krása mluveného slova a hudby. Zazní poezie J. Seiferta, V. Nezvala, V. Renče a dalších a skladby českých i světových autorů G. B. Cervetta, A. Dvořáka, A. Arutjunjaa a dalších.

Účinkují:
Petra ŠPALKOVÁ – umělecký přednes
Jan SLÁDEČEK – violoncello
Vítězslav PODRAZIL – klavír


  březen 2022    

  
VEČER S MARTINEM HILSKÝM

   Martin Hilský  je profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity
Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, překladatel a shakespearolog. V roce 2001 byl za zásluhy o šíření anglické literatury v Česku jmenován čestným členem  Řádu britského impéria, prezident republiky Václav Klaus jej vyznamenal Medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství, z rukou ministra kultury obdržel Státní cenu za překladatelské dílo. V roce 2015 získal hlavní Národní cenu projektu Česká hlava za překlad kompletního díla Williama Shakespeara do češtiny... takže nás čeká krásný večer věnovaný literatuře a mluvenému slovu.

Změna programu vyhrazena

 

Dárek

  12. ledna 2022    

PÍSNIČKY BRATŘÍ NEDVĚDŮ

  Kdo by neměl rád téměř zlidovělé písničky bratří Nedvědů – Jana a Františka. Vzpomínkový koncert na počest folkové a country legendy Františka Nedvěda, kde vystoupí jeho syn 

VOJTA NEDVĚD a skupina Tie Break

Zazní oblíbené hity těchto legend české country a folkové hudby.

  2. února 2022    

POCTA DIVADLU SEMAFOR

  Pražské divadlo Semafor se stalo legendou. A nejen ono. Stal se jí i jeho zakladatel, ředitel, autor, zpěvák a muzikant Jiří Suchý. A právě Semaforu je převážně věnován koncert  SWING BANDU TÁBOR, na kterém zazní písně jako Dotýkat se hvězd, Haleluja, Tereza, Labutí píseň, Láska nebeská, Zčervená, Oliver Twist, Zdvořilý Woody a jiné. Zazní i některé skladby jiných autorů, ale co veškeré skladby spojuje, je dobrá hudba.

  1. března 2022    

TŘI LETUŠKY V POSTELI

  Divadlo Radka Brzobohatého bezesporu patří mezi špičková divadla. Ve svém repertoáru má i tuto komedii Karla Janáka o tom, co všechno se může stát na křižovatkách letových tras...
  Když už si myslíte, že máte tak dokonalý plán, kdy se nemůže nic hrozného stát, stane se něco ještě mnohem, mnohem horšího. Jeden pilot, jeden byt a příliš mnoho milenek na jednu postel. Tohle ani letecký mechanik neopraví. Milostné pletky napříč zeměkoulí vás pak mohou dostat do ráje, ale také do blázince.
V režii L. Buriana hrají: Anna Kulovaná / Vladimíra Benoni, Kateřina Peřinová, Denisa Nesvačilová, Pavlína Mourková, Miroslav Hrabě, Milan Enčev, Petr Franěk

  


Prodej DÁRKOVÉHO BALÍČKU 2022 probíhá v TIC na náměstí T.G.Masaryka, Sedlčany, tel. 318 821 158

  
Změna programu vyhrazena!

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR