Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůPředplatitelský cyklus divadlaPředplatitelský cyklus poezieDárkový balíček

  

 sezona 2022–2023 

   Opět se přiblížil čas zahájení nové KULTURNÍ SEZONY 2022 – 2023 a také letos máme pro návštěvníky KDJS Sedlčany připraveny dva tradiční předplatitelské cykly. 
   Prvním je „PŘEDPLATNÉ DIVADLA 2022 – 2023“ a v tomto cyklu Vám nabízíme celkem sedm divadelních představení za velice výhodnou cenu 1.800,- Kč. 
   Druhým předplatitelským cyklem je „PŘEDPLATNÉ POEZIE, SLOVA A HUDBY 2022 - 2023“. V nové sezoně Vám nabízíme opět čtyři pořady za velice příznivou cenu 750,- Kč. 

   Cena předplatného je oproti samostatně nakupovaným vstupenkám na jednotlivá představení zvýhodněna průměrně o více než 40 % ... a to stojí za využití této nabídky!

Důležitá informace:
   Prodej průkazů předplatného zahajujeme od 1. června 2022 výhradně v předprodeji vstupenek v TIC na náměstí TGM v Sedlčanech. Telefonní kontakt je 318 821 158, kde si lze i dohodnout rezervaci. Pro letošní rok opět platí automatická rezervace stávajících míst majitelům předplatitelských průkazů pro sezonu 2021 -2022 do 1. července 2022 (ale pouze těm, kteří dali souhlas ke zpracování osobních údajů dle směrnice GDPR). Kdo má zájem o „své místo”, tak si může zakoupit novou permanentku v předprodeji v TIC, kde je mu místo rezervováno do 1. července 2022. Po tomto datu bude tato dočasná rezervace automaticky uvolněna pro prodej ostatním zájemcům, kteří nebyli v minulé sezoně vlastníky předplatného.

   Jsme rádi, že jsme dokázali zajistit tyto pořady za velmi příznivé zvýhodněné ceny předplatného. Byli jsme vývojem cen donuceni přistoupit ke zvýšení ceny předplatného, protože nelze nereagovat na obecný vývoj cen a inflaci. Nicméně se snažíme zajistit našim předplatitelům výrazně výhodnější ceny oproti jednotlivě pořizovaným vstupenkám. Budeme se těšit na Vaši návštěvu, resp. návštěvy v nové kulturní sezoně 2022 – 2023.

Divadlo

 

  září 2022    

  
Woody Allen

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME

   Skvostná komedie kultovního autora z Manhattanu. Kdo by neměl rád Woodyho Allena a jeho suchý humor, ironii, s níž se strefuje v první řadě sám do sebe a kromě toho rozbíjí všechna klišé o lásce a manželství, která si umíte představit. I v této hře se všechno točí kolem nejstaršího tématu – lásky. Manželský pár hledá pro svého nejlepšího přítele, který se nedávno rozvedl, tu pravou ženu. Ale protože jde o typicky allenovského hrdinu, to jest neurotického filmového kritika, není to dohazování právě snadné… Nežijí ideální ženy jen ve světě fantazie?

Hru uvádí Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a v režii Milana Schejbala hrají:

Martin Holzknecht, Eliška Nejedlá, Kryštof Grygar, 
Monika Timková
 
a z filmové dotáčky Ondřej Vetchý
 
    


foto: divadlopribram.eu
  říjen 2022    

  
Ingmar Bergman

SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA

   Jeden z nejúpřímnějších milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby předvádí všechny polohy milostného vztahu, od okouzlení až po brutální rvačku. Vyjadřuje však také naději, že ti, co spolu prožili život, jsou svázáni něžným poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizinci.
   Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne představují dokonalý manželský pár se skvělou minulostí a nadějnou budoucností. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství znamená vzdalování se a opětovné bouřlivé setkávání, nedokážou žít spolu ani bez sebe, tajně se schází jako milenci..

Hru uvádí Agentura HARLEKÝN Praha a v režii Vladimíra Strniska hrají: 

Michaela Badinková , Michal Dlouhý, Kamil Halbich/Vasil Fridrich, Barbara Lukešová 
a hlas ze záznamu Simona Stašová
 

  listopad 2022    

  
Jiří Havelka

SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

   Pokud jste se zúčastnili alespoň jedné jediné domovní schůze, budete v průběhu představení zažívat nepříjemný pocit takzvaného déjá vu. Komedie Společenstvo vlastníků totiž důsledně dodržuje formu klasické schůze, která má své zákonitosti, své problémy a dokonce často i archetypy jednotlivých účastníků. Každý z návrhů vyvolává další a vyostřenější rozepře a je jedno, jestli jde o výstavbu výtahu, rozúčtování spotřeby vody, opravu plynových rozvodů nebo prodej půdních prostor.
   Divadelní hra získala v roce 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky v kategorii Hra roku. V roce 2019 natočil režisér Jiří Havelka (1980) na jejím základě celovečerní film Vlastníci, který získal Českého lva za nejlepší scénář.

   Představení uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav a v režii Adama Dočekala hrají:

Lucie Končoková, Petr Prokeš, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Milan Ligač, Ondřej Lechnýř, Lucie Matoušková, Martin Hrubý, Milan Koníček, Dáša Bělanská, Petr Mikeska, Ivo Theimer, Jaroslav Janovský, Magdalena Jirounková, Eliška Vopravilová, Mikuláš Vopravil, Vojtěch Sekera
  foto: Městské divadlo Mladá Boleslav,
 Martina Dvořák Venigerová
  
  únor 2023     

  
Emmerich Kálmán

ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA

  Jeden z největších operetních hitů „Čardášová princezna“ Emmericha Kálmána zavítá na jeviště sedlčanského divadla. S roztančenými čísly „Vy, líbezná děvčátka, s tváří anděla“ či „To všechno láska, bláznivá láska“ patří mezi nesmrtelné. Čardášová princezna zaznamenala ohromný světový úspěch. Stala se rodnou sestrou Lehárovy Veselé vdovy, druhou nejhranější operetou v historii tohoto žánru, pravým bestsellerem i vděčným námětem pro film. Představovala vrchol Kálmánovy tvorby, protože v ní – jak to vyjádřil jeden kritik – spojil skladatel krásu maďarského folklóru s elegancí salónního valčíku. Byl prostě svůj. Všechno, co vytvořil později, zůstalo již ve stínu slavné „Čardášky”.

   Hru uvádí Severočeské divadlo Ústí nad Labem a v režii Michala Lieberzeita hrají členové operního souboru a orchestru Severočeského divadla.

Barbara Marková - Eliška NEJEDLÁ
Matěj Veverka - Robert TYLEČEK
Antonín „Tony” Řezníček - Martin DUSBABA
Eda Lorenc - Vladimír SENIČ
Pankrác Rosický - Petr FLORIÁN
Paní Schubertová - Helena KAROCHOVÁ
      


foto: Severočeské divadlo Ústí nad Labem

  březen 2023     

  
Gérald Sibleyras

HRDINOVÉ

  Skvělá komedie s neméně skvělými herci - 

Petrem Kostkou, Jaroslavem Satoranským 
a Miroslavem Vladykou

   Tři veteráni z první světové války, Gustav, René a Fernand, spolu žijí v domově důchodců – pravidelně se setkávají na terase svého současného útočiště, vzpomínají na svou minulost a popichují se, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká. Jeden je cynik s velkým srdcem, trpící strachem z vnějšího světa. Druhý každou chvíli omdlévá kvůli střepině ze šrapnelu, uvízlé v jeho hlavě, a není proto schopen vést delší konverzaci. Třetí je pragmatik a opatrný optimista, který se – navzdory svému kulhání – pokouší stát nohama pevně na zemi. Tato trojice se v jednu chvíli rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“, v němž jedinou perspektivu představuje smrt, a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, na jehož vrcholu se vítr prohání větvemi topolů. Uspějí naši hrdinové v tomto svém posledním životním dobrodružství? A potvrdí pravidlo, že člověk je jen tak starý, jak se cítí?

Hru uvádí Divadlo Komorní kalich v režii Petra Slavíka.
    

  duben 2023    

  
Molière (vlastním jménem Jean-Baptiste Poquelin)

LAKOMEC

   Jedná se o klasickou komedie o pěti dějstvích poprvé uvedená v Paříži v září 1668. Hlavní postavou kritické komedie je šedesátiletý Harpagon, vdovec, lichvář a necitelný lakomec, který žije v neustálých obavách o své peníze; je pro peníze schopen obětovat vše – rodinu, děti, lásku. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho tragikomická postava je obrazem toho, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy. 

   Představení uvádí Spolek divadelních ochotníků Sedlčany v režii Lidmily Sunegové.

    

  květen 2023    

  
 Brad Fraser

TEĎ MĚ ZABIJ

  Příběh jedné rodiny, která žila šťastně až do osudového okamžiku. Ten zamíchá kartami a navždy změní životy. Nehody se totiž stávají a musíme jim čelit, ať chceme nebo ne. To důležité je ale nikdy neztratit naději. Příběh, kde stačí moc málo, aby to byl příběh kohokoliv z nás.

   Hru uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav a v režii Petra Mikesky hrají 

Roman Teprt, Milan Ligač, Malvína Pachlová, 
Lucie Matoušková a Jan Hofman

  


zdroj: mdmb.cz
foto: Anna Hladká Vašicová

Poezie

  

  září 2022    

  
LISTY DŮVĚRNÉ...

   Příběh skladatele, který na sklonku svého života přepisuje hudební dějiny originálními skladbami plnými unikátních kombinací krásy, smutku, vzdoru a nostalgie. Pořad představí posluchačům četbu vybraných milostných dopisů Leoše Janáčka Kamile Stösslové a nesmrtelnou hudbu z jeho klavírního díla a to konkrétně z cyklů V Mlhách, Po zarostlém chodníčku a Sonátu I.X. 1905 „Z Ulice”. Legendu českého herectví Petra Štěpánka jako stárnoucího Leoše Janáčka a klavíristku Terezii Fialovou jako skladatelovu mladistvou múzu Kamilu dělí podobný věkový rozdíl jako hlavní „protagonisty“. Co je však spojuje, je vášeň projevu, cítění fráze a pokora k textu.

Účinkují: 
Petr ŠTĚPÁNEK – umělecký přednes
Terezie FIALOVÁ - klavír

 

  listopad 2022    

  
VALÉRIE ZAWADSKÁ 
– Mistře, o čem se neví...

  Divadelní společnost Karel Soukup uvádí poučný a zábavný dialog z atraktivního hereckého prostředí. V pořadu vystupují populární herci, kteří se s diváky podělí o své zážitky, zkušenosti, zajímavé historky a v neposlední řadě předvedou divákům své umění.

Účinkují: 
Valérie ZAWADSKÁ  a  Karel SOUKUP


zdroj: www.valeriezawadska.cz
foto: Eva Javůrkova
  leden 2023    

  
VEČER HUDBY A POEZIE

  Tradiční hudebně-poetický pořad, v němž se spojuje krása mluveného slova, poezie a hudby. Zazní poezie a skladby českých i světových autorův podání osvědčených interpretů. 

Účinkují:
Jan ŠŤASTNÝ – umělecký přednes
Jitka JIŘÍČKOVÁ– housle
Vítězslav PODRAZIL – klavír


zdroj: wikipedia

  březen 2023    

  
MALÉ VZPOMÍNKY NA VELKÉ ŽENY

   Novinářka a spisovatelka Marie Formáčková vypráví o svém přátelství se slavnými ženami, s nimiž psala životopisné knihy. Patřily mezi ně Helena Růžičková, Zita Kabátová nebo Ljuba Skořepová. Poutavé vyprávění je proloženo šansony písničkářky Jany Rychterové. 

Účinkují:
Marie FORMÁČKOVÁ – mluvené slovo
Jana RYCHTEROVÁ – zpěv a kytara

 

zdroj: www.janarychterova.cz

Změna programu vyhrazena

 

Dárek

     

 
      

 
      

 
  


DÁRKOVÝ BALÍČEK 2023 pro Vás připravujeme.

  
Změna programu vyhrazena!

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR