Zpět na titulní stranuProgram divadla, hudby, poezieProgram kinaProgram předplatitelských cyklůPředplatitelský cyklus divadlaPředplatitelský cyklus poezieDárkový balíček

  

 sezona 2024–2025 

   Letošní kulturní sezona končí a přiblížil se čas zahájení nové KULTURNÍ SEZONY 2024 – 2025. V KDJS máme pro naše návštěvníky připraveny naše dva tradiční předplatitelské cykly. 
   Prvním je „PŘEDPLATNÉ DIVADLA 2024 – 2025“ a v tomto cyklu Vám nabízíme opět sedm divadelních představení za velice výhodnou cenu 2.100,- Kč. 
Druhým předplatitelským cyklem je „PŘEDPLATNÉ POEZIE, SLOVA A HUDBY 2024 - 2025“. V nové sezoně Vám nabízíme opět čtyři pořady rovněž za velice příznivou cenu 850,- Kč. 
   Cena představení v rámci předplatného je oproti samostatně nakupovaným vstupenkám na jednotlivá představení zvýhodněna průměrně o více než 40 % ... a to jistě stojí za využití této nabídky!

Důležitá informace:
   Prodej průkazů předplatného zahajujeme 3. června 2024 v předprodeji vstupenek v TIC na náměstí TGM v Sedlčanech. Telefonní kontakt je 318 821 158, kde si lze i dohodnout rezervaci předplatného. Pro letošní rok opět platí automatická rezervace stávajících míst majitelům předplatitelských průkazů pro sezonu 2023–2024 do 30. června 2024 (ale pouze těm předplatitelům, kteří dali souhlas ke zpracování osobních údajů dle směrnice GDPR). Kdo má zájem o „své místo“, tak si může zakoupit novou permanentku v předprodeji v TIC, kde je mu místo rezervováno do 30. června 2024. Po tomto datu bude tato dočasná rezervace automaticky uvolněna pro prodej ostatním zájemcům, kteří nebyli v minulé sezoně vlastníky předplatného. Novinkou letošní sezony je prodej předplatného on-line způsobem, tj. na www.kdjs-sedlcany.cz v sekci vstupenky. Zde si zakoupíte poukaz, který Vám bude vyměněn za tradiční průkazku v TIC Sedlčany nebo před představením v pokladně KDJS

   Jsme rádi, že jsme dokázali zajistit tyto kulturní pořady za velmi příznivé zvýhodněné ceny oproti jednotlivě pořizovaným vstupenkám a tím „poděkovat“ našim příznivcům a pravidelným návštěvníkům. Budeme se těšit na Vaše návštěvy v nové kulturní sezoně 2024 - 2025.

Divadlo

7 představení – cena 2.100,- Kč

 

  září 2024    

  
Delphine de Vigan

VDĚK

   Úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm. Je to boj s časem i pamětí. Naštěstí to podstatné se zřejmě skrývá daleko za slovy.
   Zamyšlení nad tím, kolikrát v životě jsme dokázali doopravdy a skutečně poděkovat? Komu – učiteli, lékaři, životu...

   Představení uvádí Divadlo VIOLA Praha a v režii Martiny Kinské hrají 
Klára Cibulková, Anna Kameníková a Ladislav Hampl
.


 
    

 
  říjen 2024    

  
Jeff Baron

NÁVŠTĚVY U PANA GREENA

   Současná americká komedie o tom, že předsudky je dobré překonávat. Od doby, kdy mu zemřela žena, bydlí starý pan Green sám v malém, čím dál tím víc zanedbaném bytě v jednom z manhattanských činžáků. Jednotvárnost jeho všedních dní však naruší Ross, o dvě generace mladší, suverénní hezoun, který návštěvy pana Greena vyfasoval jako veřejně prospěšné práce za to, že ho nezodpovědně rychlou jízdou ohrozil na životě. Oba muže od sebe dělí mnohem víc než věkový rozdíl. Najít společnou řeč se zdá být naprosto nemyslitelné, zvlášť když se motivace na obou stranách rovná nule.

Hru uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav a v režii Petra Svojtky hrají: 

Petr Bucháček  a  Milan Ligač


 

  prosinec 2024    

  
Duncan Macmillan / Magdaléna Zelenková

VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI

   Hlavní a jedinou postavou hry je chlapec, který má za 80 minut jediný úkol - přesvědčit nejen svou matku, že na světě existuje milion věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet... Dojemná, vtipná interaktivní inscenace o hledání důvodů proč žít. …aneb hra o tom, jak si vytvořit výstředně povznášející náhled na život.

   Představení uvádí Agentura OLD STARS a v režii Tomáše Staňka hraje 

Daniel Krejčík.


  


  
  únor 2025     

  
Florimond Hervé

MAM'ZELLE NITOUCHE

  Představení patří mezi nejhranější díla pařížské operety. Pro příslušníky starší generace je dílo spjato s představou vynikajícího představitele dvojrole šantánového skladatele Floridora a klášterního varhaníka Célestina Oldřicha Nového. Dvojí život člověka, pohybujícího se v klášteře i v šantánu, přináší řadu komických situací postavených na kontrastu obou prostředí.

   Představení uvádí Severočeské divadlo Ústí nad Labem a v režii Libora Žídka hrají sólisté a členové sboru i baletu za doprovodu orchestru.
      

  březen 2025     

  
Éric-Emmanuel Schmitt

HOTEL MEZI DVĚMA SVĚTY

  Vítejte v luxusním hotelu, kde je vše dokonalé. Až na to, že si na důvod, proč jste na této dovolené či služební cestě, nemůžete nějak vzpomenout. Ani vy, ani jiní hosté. Místní tajemný doktor S… vám záhadu nikterak neobjasní, spíše naopak. Ale nevadí – je to celkem sympaťák a navíc velmi pohledná žena. Není na co čekat – chyťte život za pačesy a prožijte osudovou lásku dřív, než vám ujede výtah.

   Hru uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav a v režii Petra Mikesky hrají 

Petr Prokeš, Roman Teprt, , Magdalena Jirounková, Karolina Frydecká, Lucie Matoušková, Otakar Jílek j. h. a Jaroslav Janovský j. h.

    

  duben 2025    

  
Oscar Wilde

JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA

   Hra bývá uváděna s podtitulem lehkovážná komedie pro vážné lidi. Je to úspěšná a oblíbená konverzační komedie se satirickými prvky. Dílo charakterizují mistrné dialogy plné ironie, sarkasmu, paradoxů a aforismů.

   Představení uvádí Spolek divadelních ochotníků Sedlčany v režii Miloslavy Kelichové.


    

 

  květen 2025    

  
 Stefan Vögel

DOBŘE ROZEHRANÁ PARTIE

   V této partii vyhrává každý... radost ze života! Dobře rozehraná partie v sobě skrývá velké téma, a to sílu přátelství, zájem o sebe navzájem, ochotu si pomoci a být si na blízku. I když to není vždy jednoduché, ale o to cennější je nahlížet na to s humorem. Hlavním hrdinou této brilantní konverzační komedie je zatrpklý stárnoucí vdovec Fred Kowinski, který dávno propadl pocitu, že nic pro něj nemá smysl a nestojí za to se vídat s druhými lidmi, tedy kromě starého kamaráda, s nímž se pravidelně potkává na partii šachů. Nezmůže s ním nic ani jeho syn … dokud do jeho neměnného morousovitého života nevstoupí temperamentní hospodyně Rozalie a rozehraje s ním svoji partii, a to nikoliv na šachovnici, v níž se navíc hraje podle jejích pravidel!

   Hru uvádí Divadlo KALICH Praha a v režii Lídy Engelové hrají 

Barbora Hrzánová, Radek Holub a Antonín Holub nebo Roman Tomeš.

 

Poezie

4 představení – cena 850,- Kč

  

  září 2024    

  
VŠECHNY BARVY LÁSKY

   Hudebně-poetický pořad - místy humorný, místy nostalgický, plný vzpomínek, povídání, šansonů na téma lásky a mezigeneračních vztahů v proměnách času. Šansony jsou s tvůrčí dílny dvojice Richard Pogoda a Pavel Dostál.

Účinkují: 
moderátorka
Hana Švejnohová 
a šansoniérka
Lenka Filipová-Kudelová

  listopad 2024    

  
NASLOUCHÁNÍ

   Klasický hudebně – literární večer, kde si podávají ruku fejetony s krásnou hudbou a dojde i ke spojení obou prvků do formy „melodramu”.

Účinkují: 
Kamila Špráchalová – umělecký přednes
Šárka Halbigová - zpěv
Karel Halbig - klavír


zdroj: www.kamilasprachalova.cz
  leden 2025    

  
FLAMENCO OLÉ !

   Pořad naplněný verši, recitací, zpěvem a hudbou a to vše ve stylu ohnivého flamenca. Nevšední zážitek plný energie a vášně.

Účinkují
Viktor Dvořákrecitace
Pavla Švestkovázpěv
Filip Moraveckytara

  březen 2024    

  
VEČER HUDBY A POEZIE

   Tradiční a hudebně-poetický večer s výběrem klenotů české i světové poezie a hudby.

Účinkují: 
Ivana Andrlová – umělecký přednes
Vítězslav Podrazil – klavír

 

Změna programu vyhrazena

 

Dárek

3 představení – cena 890,- Kč

PŘIPRAVUJEME I PRO NOVOU SEZÓNU 2024–2025

  .    
   
  .    
   
  .    
   
  


  Změna programu vyhrazena!

  

  

HVĚZDÁRNA | FILMOVÝ KLUB | TANEČNÍ | KULTURNÍ KALENDÁŘE | ODKAZY | TECHNICKÉ INFORMACE | DOKUMENTY, GDPR